Klacht: Geen 40% korting gekregen

Ontevreden ns klant op 23 juli 2019 over NS in de categorie Openbaar Vervoer

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf NS
Categorie Openbaar Vervoer
Status Open
Datum 23 juli 2019

Een klant met een flex-voordeelabonnement bij NS heeft geen 40% korting ontvangen op zijn reis van Arnhem Centraal naar Schiphol, ondanks dat hij in de daluren reist. Hij is teleurgesteld dat hij niet automatisch de korting krijgt en vraagt zich af of hij moet uitchecken en opnieuw inchecken om de korting te ontvangen, wat risico's met zich meebrengt. Daarnaast heeft hij vragen over zijn toekomstige dagelijkse reizen van Arnhem naar Ede-Wageningen.

Mijn Klacht:

Ik heb een flex- voordeelabonnement bij de NS. (Daluren) Maandag 22 juli moest ik met de trein van 8.46 uur naar Schiphol. Heb dus ingecheckt voor 9.00 uur. Tot mijn verbazing moet je dan over het hele traject, in mijn geval van Arnhem Centraal naar Schiphol, de volle prijs betalen. Terwijl ik al vanaf Ede-Wageningen in de daluren reis, dus recht heb op 40% korting. Wordt dit niet automatisch geregeld? Ik ben zeer teleurgesteld hierin! Het kan toch niet zo zijn dat ik dan in Ede Wageningen snel moet uitchecken en dan weer opnieuw inchecken om wel korting te krijgen? Met het risico dat de trein ondertussen vertrekt….

Nog een vraag: vanaf september ga ik bijna dagelijks met de trein van Arnhem naar Ede Wageningen. Wil dan de intercity van 9.01 nemen. Na 9.00 uur inchecken gaat me dan niet lukken om die trein te halen. Hoe reis ik dan toch met die 40% korting?

Gewenste Oplossing:

Het zou voor mij volkomen logisch zijn dat de korting automatisch ingaat wanneer je tijdens de reis van spits naar buiten de spits reist.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over NS

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over NS nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij treinvertragingen van 30+ minuten heeft u recht op compensatie. Vervoerders zijn verplicht reizigers te informeren over hun rechten.

Bron: Europese passagiersrechten