Klacht: Aggresieve trein conducteur

Bezorgd over de morele waarden van NS op 30 juli 2019 over NS in de categorie Openbaar Vervoer

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf NS
Categorie Openbaar Vervoer
Status Open
Datum 30 juli 2019

Een reiziger heeft een klacht ingediend over een agressieve treinconducteur die hem hardhandig uit de trein heeft gezet. De reiziger raakte gewond aan zijn been en heeft schade aan zijn fiets en hoofdtelefoon opgelopen. Hij geeft aan dat hij correct had ingecheckt en vindt het onacceptabel dat medewerkers zich zo handtastelijk gedragen.

Mijn Klacht:

Vanochtend ben ik hardhandig uit de trein van 07:49 getrokken door een aggresieve treinconducteur en op het perron gegooid. Mijn been is tot bloedens toe geschaafd en ik heb blauwe plekken, mijn fiets en hoofdtelefoon zijn kapot. Hij zei tegen mij dat ik de trein niet in mocht omdat ik op het perron fietste. Uiteindelijk was ik wel in de trein nadat ik was gevallen waarna hij dreigde de trein te stoppen als ik er niet uit ging. Hij had mijn kaartje gescand en ik had gewoon ingecheckt. Uiteindelijk was ik de trein uitgegaan omdat ik het vervelend vond voor de mensen die dan hun werk zouden missen. Toch vind ik het niet fijn als medewerkers zo handtastelijk worden.. Ik hoop dat jullie hier een oplossing voor willen vinden. Door deze situatie heb ik mijn eerste cliënt moeten missen (Ik werk voor een bedrijf dat ouderen helpt met klusjes in huis als vakantiekracht) Dit vind ik ook niet netjes jegens de mevrouw die ik vandaag zou helpen en nu dus een extra week moet wachten.

Gewenste Oplossing:

Ik zou graag willen zien dat deze man op zijn gedrag wordt aangesproken en zijn excuses aanbiedt. Ook zou ik willen dat de mevrouw die ik niet heb kunnen bezoeken gecompenseerd wordt voor het missen van de hulp in huis. Het liefst zou ik willen dat de treinconducteur haar helpt met wat klusjes zodat hij misschien leert zijn macht als treinconducteur niet te gebruiken om mensen die naar hun werk willen gaan te mishandelen.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over NS

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over NS nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij treinvertragingen van 30+ minuten heeft u recht op compensatie. Vervoerders zijn verplicht reizigers te informeren over hun rechten.

Bron: Europese passagiersrechten