Mijn Klacht:
Nuon creeert bewust situaties om 40 euro incasso kosten liefst elke maand in rekening te brengen.
Ik weet zeker dat deze zelf bedachte kosten een groot deel van de inkomsten van Nuon zijn.
Makkelijk geld verdienen zonder een product te leveren. Helaas staat de wet dit toe.
Ik heb dit jaar 2 x incasso kosten gekregen;
1ste x was omdat er verwarring gecreerd was door Nuon na de jaar afrekening, en ik opeens een bedrag moest betalen van 77 euro. Ik dacht dat dit niet klopte en belde Nuon op om uit te leggen hoe zij aan dit bedrag kwamen. na 2 x te zijn gebeld kreeg ik duidelijke uitleg en bleek dit bedrag te kloppen. De volgende dag ging ik dit bedrag betalen en bleek er de dag van mijn telefonisch contact incasso kosten te zijn toegevoegd.
2de incasso kosten is gebeurt toen ik de rekening van April online op Nuon.nl betaalde en achteraf dit bedrag is verrekend met de maand Mei die nog niet eens verstuurd was, laat staan vervallen.
Ik had dit niet door tot ik een aanmaning kreeg thuis gestuurd met daarbij 40 euro incasso bij de rekening van April.
Ik vind dat hier onderzoek naar gedaan moet worden, Nuon speelt dit spel al heel lang en int zeker miljoenen per jaar aan onterechte incasso kosten.
Ik ken situaties van fam leden die per automatische incasso betalen en Nuon toch achteraf de betaling heeft verrekend met de nieuwe maand. Het is vervolgens bijna onmogelijk je gelijk te krijgen bij Nuon. Dit bewijst dat het een bewuste Bron van inkomsten is voor Nuon.
Mvg,
Mireya
Gewenste Oplossing:
Ik ben tevreden als Nuon stopt de wet te misbruiken en op elke afzonderlijk te laat betaalde rekening 40 euro kosten bij te tellen.
En als je toch op tijd betaald dan word er regelmatig een truc uitgehaald om toch bij de klanten incasso kosten te kunnen verdienen.
Het product van Nuon is energie, dit zouden geen incasso kosten horen te zijn. Dan had Nuon een incasso bedrijf moeten worden.
Hier hoort wettelijk iets aan gedaan te worden. Een energiebedrijf hoort niet zoveel inkomen te generen aan incasso kosten.

