Klacht: neem nooit een ketel van nuon

dannysmeets op 29 november 2012 over Vattenfall in de categorie Energieleveranciers

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Vattenfall has resolved this complaint
āœ… Klacht opgelost op 4 december 2012
Reactie van het bedrijf:

Geachte heer Smeets, Wij begrijpen dat u niet tevreden bent over een door Nuon geplaatste cv-ketel. U geeft aan dat u door een onjsuite montage schade heeft geleden. Het plaatsen van cv-ketels wordt uitgevoerd door Feenstra Warmte Totaal Zorg, een...

Bedrijf Vattenfall
Status Opgelost
Datum 29 november 2012

Een klant heeft vijf jaar geleden een nieuwe cv-ketel en boiler aangeschaft via Nuon, maar de ketel viel na twee maanden van de muur. Na meerdere klachten en een conflict over de installatie en de staat van de ketel, ontving de klant geen reacties van het hoofdkantoor van Nuon. Uiteindelijk is de klacht opgelost, maar de klant heeft een negatieve ervaring met de service en communicatie van het bedrijf.

Mijn Klacht:

een jaar of 5 geleden hebben we door nuon een nieuwe cv ketel plus boiler terwaarden van 3500,- laten plaatsen
Deze vooraad ketel viel echter naar 2 maanden van de muur
toen begon het
eerst werd ik verweten dat ik op de ketel was gaan zitten , dit is echter onmogelijk aangezien deze met de bovenzijden tegen het dak komt
daarna wouden ze de oude beschadigde vooraadketel terug hangen ,hiermee ging ik niet akoord ik wou een nieuwe
Naardat de nieuwe geplaats was hadden ze voor extra stevigheid een verwarmingspijp onder de ketel klem gezet
hiermee ging ik uiteraard niet akoord waardoor er ruzie ontstond met de monteurs
Nuon heeft met veel gemekker de ketel opnieuw gemonteerd
Alle klachten die wij naar het hoofd kantoor van nuon stuurden kregen wij nooit een reactie op
Nu zijn we 5 jaar verder en n u vallen de pannen van het dak rond de ventilatie pijp panlatten door gezaagd en niet goed bevestigd

Gewenste Oplossing:

nuon nooit meer binnen laten

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Vattenfall in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Vattenfall een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Vattenfall

Heeft op 04 december 2012 om 15:13 geantwoord

Geboden Oplossing:

Geachte heer Smeets,

Wij begrijpen dat u niet tevreden bent over een door Nuon geplaatste cv-ketel. U geeft aan dat u door een onjsuite montage schade heeft geleden.

Het plaatsen van cv-ketels wordt uitgevoerd door Feenstra Warmte Totaal Zorg, een dochterbedrijf van Nuon. Alle klachten en schadeclaims daarover worden door Feenstra afgehandeld. Wij hebben uw klacht voorgelegd aan de klachtcoördinator van Feenstra en gevraagd of Feenstra zo spoedig mogelijk contact met u opneemt. De afhandeling gebeurt door de regiovestiging van Feenstra. U valt onder Feenstra Vestiging Zuid, met kantoren in Venray en Tilburg. Vanuit een van deze vestiging neemt Feenstra contact net u op.

Als u informatie wilt over de afhandeling van uw klacht door Feenstra kunt u telefonsich contact opnemen via telefoonnummer 0900 - 84 39.

Omdat wij uw klacht niet rechtstreeks met u kunnen oplossen sluiten wij bij deze uw klacht.

Met vriendelijke groet,

Ton
Nuon webcare

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij geschillen met uw energieleverancier kunt u naar de Geschillencommissie Energie. Leveranciers mogen geen onredelijke opzegboetes rekenen en moeten transparant zijn over tarieven.

Bron: ACM / Geschillencommissie Energie