Klacht: Overvolle NS bus

J Begeman op 08 december 2020 over NS in de categorie Openbaar Vervoer

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf NS
Categorie Openbaar Vervoer
Status Open
Datum 8 december 2020

Op 6 december 2020 ervoer een reiziger een overvolle NS tourbus tussen Zwolle en Meppel, waarbij alle zitplaatsen bezet waren en er geen 1,5 meter afstand kon worden gehouden. De passagiers droegen mondkapjes, maar zowel de buschauffeur als de begeleiders deden dit niet. De reiziger voelde zich onveilig en vond de situatie onverantwoordelijk, vooral gezien de geldende coronamaatregelen.

Mijn Klacht:

Zondag 6 december 2020 werd ik geconfronteerd met een volle NS tourbus tussen Zwolle-Meppel, elke zitplaats bezet! Niets 1,5 m afstand! Ik was verbijsterd. Alle reizigers met mondkapje, de buschauffeur niet, net als de begeleiders niet. Gedurende de rit van ca. 25min werd er niet gesproken, ik had het idee dat veel passagiers hun mond dicht hielden in een zelfde verbazing. Kom je net uit de trein/station met alle (terecht) geldende corona-maatregelen. Ik voelde me naderhand een risico-factor, door de situatie waar ik ongewild in was beland. Heel erg vervelend, en een uitermate onverantwoordelijke NS aan het werk.

Gewenste Oplossing:

Handhaving 1,5 m, dan wel 1 passagier per rijtje van 2 stoelen in de NS bus.
Meer bussen inzetten.

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over NS

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over NS nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door J Begeman
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij treinvertragingen van 30+ minuten heeft u recht op compensatie. Vervoerders zijn verplicht reizigers te informeren over hun rechten.

Bron: Europese passagiersrechten