Klacht: Niet mee met fiets na 16.00 tot 18.30

henniebrussee op 09 oktober 2021 over NS in de categorie Openbaar Vervoer

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf NS
Categorie Openbaar Vervoer
Status Open
Datum 9 oktober 2021

Een reiziger met een fiets heeft op 8 september 2021 geprobeerd om van Harlingen naar Rotterdam te reizen, maar kreeg te horen dat dit niet mogelijk was tussen 16.00 en 18.30 uur. Ondanks het kopen van een fietskaart en het idee op tijd te zijn, werd de reiziger gedwongen om in Heerenveen uit te stappen en te wachten op de volgende trein.

Mijn Klacht:

8-09 2021 Vanuit Harlingen met de trein naar Leeuwarden om vandaar om 15.50 in te checken en met de trein terug te reizen naar Rotterdam met een gepakte fiets.. Fietskaart gekocht. ( ONLINE) Ook iets waarvan ik denk kan dat alleen op deze manier nog.

Dacht dat ik nog op tijd was omdat ik wel op de hoogte ben dat je alleen met korting in de daluren kan reizen. Ik ben trouwens een fervente treinreiziger.

Sta ik goed en wel op het perron als er een conducteur naar mij toekomt die vraagt of ik met de fiets in de trein wil. Uiteraard zeg ik want ik wil naar Rotterdam. Dat lukt niet 0werd mij verteld. U kunt mee reizen tot Herveen ( daar was ik dan om 16.00.) Daar uitstappen en wachten tot de trein van 18.30. Dan kon ik weer verder reizen.

Er was niets tegen in te brengen. Ik mocht niet mee.. Ik moest wachten tot na 18.30 om met de fiets naar Rotterdam te kunnen. Wat een vreselijke slechte service van de NS. Geen geintje medemenselijkheid meer en alles regelen via regeltjes. Jullie begrijpen misschien wel dat ik woedend was. Ik ben geen broekie van 20 meer maar een vrouw van 69 .ik zou zeggen ga zo door NS een jaag iedereen uit de trein de auto in.

Met een verontwaardigde groet
H. Brussee

Gewenste Oplossing:

Excuus en wat wat hun visie is op de halsstarrigheid en vasthoudendheid. van dit soort situaties

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over NS

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over NS nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door henniebrussee
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij treinvertragingen van 30+ minuten heeft u recht op compensatie. Vervoerders zijn verplicht reizigers te informeren over hun rechten.

Bron: Europese passagiersrechten