Klacht: Na 8 maanden nog steeds geen duidelijke specificatie en krijg herhaaldelijk geen reactie

Petrom op 24 april 2020 over Liander in de categorie Energieleveranciers

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
🔄 In behandeling
Klanttevredenheid: 2.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Liander
Status In behandeling
Datum 24 april 2020

Een klant van Liander ervaart al acht maanden problemen met het verkrijgen van een duidelijke specificatie over een opslag die leidt tot hogere tarieven. Ondanks herhaalde pogingen om contact op te nemen, ontvangt de klant geen reacties op e-mails en blijft de communicatie vanuit Liander uit, wat leidt tot frustratie over het gebrek aan opvolging en helderheid.

Mijn Klacht:

Geen duidelijke specificatie

Sinds augustus 2019 probeer ik duidelijkheid te krijgen waarom Liander een opslag toepast waardoor ik in een hoger tarief terecht kom. Na een half jaar (!) heb ik voor het eerst een uitleg gekregen waarvan de medewerker zelf aangeeft deze ook niet helder te vinden.

Structureel geen antwoord op mails

Laatste contact vanuit Liander is van 05-02 en dat eindigde met uiteraard breng ik u zo snel mogelijk verder op de hoogte. Sindsdien nooit meer wat gehoord. Op 20-02 zelf maar weer een mail gestuurd en daar wordt simpelweg niet op gereageerd. Inmiddels zijn we weer twee maanden verder…
En dat is geen uitzondering want toezeggingen worden structureel niet nagekomen bij Liander. Het is toch ongelooflijk dat het een organisatie in 8 maanden tijd niet lukt om een duidelijke specificatie te geven van een naar mijn inziens te hoge rekening.

Machteloos

Het vervelende is ook nog eens dat Liander een monopolie heeft. Ik heb niet de mogelijkheid om te vertrekken en naar een andere netbeheerder over te stappen. Ook de betaling opschorten is niet mogelijk omdat dit via de energieleverancier loopt.
Voel me flink in de steek gelaten en machteloos

Zie ook mijn eerdere klacht: https:www.klacht.nlcomplainer-accountcomplaint-details?post_id827338

Gewenste Oplossing:

1. Als de manager van het klachtenteam binnen Liander contact met me opneemt aangezien ik niet verder kom binnen de klantenservice en ook niet binnen het klachtenteam
2. Ik vervolgens begrijpelijke uitleg krijg over waarom ik in een hoger tarief val omdat Liander een opslag van 11% (!) loslaat op mijn verbruik
3. Als deze klacht open blijft staan tot deze naar tevredenheid naar de klant is opgelost en niet na de eerste beste reactie van Liander gesloten wordt (zoals dat met mijn eerdere klacht is gebeurd)

Beoordeling 2/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Liander in behandeling genomen

Bericht van

6 jaren geleden - Beste Peter, Bedankt voor je bericht. Wat vervelend dat er nog geen duidelijkheid is. En dat reactie uitblijft. Mijn excuses voor het ongemak. Je klacht was in behandeling bij het klachtenteam. Onze collega's van het klachtenteam pakken het dan verder met je op. Medewerkers van de klantenservice kunnen hierin helaas weinig betekenen. Uit je bericht begrijp ik dat dit niet naar tevredenheid is gedaan. Ik heb het klachtenteam nogmaals op je klacht geattendeerd. Met het verzoek zo snel mogelijk contact met je op te nemen. Je klacht zullen we op klacht.nl open laten staan. Echter verloopt het contact met ons klachtenteam via een ander kanaal. Houd hier rekening mee. Ik hoop dat je spoedig een reactie ontvangt, met een duidelijke uitleg. Ik wens je een heel fijn weekend. Met vriendelijke groet, Linsy Namens het Liander Webcareteam

Reactie van de melder van de klacht Petrom

5 jaren geleden - Beste Linsy, Heb helaas nog geen teken van leven vernomen afgelopen week... De afgelopen maanden heb ik al geen reactie meer gekregen van het Klachtenteam (laatste reactie van 5 feb) dus daar heb ik niet zoveel vertrouwen meer in en daarom verwacht ik dat dit geëscaleerd wordt en ik in contact kom met de manager van die afdeling. Misschien kan hijzij me verder helpen. Met vriendelijke groet, Peter

Reactie van de melder van de klacht Petrom

5 jaren geleden - Na ruim 9 maanden ben ik eind mei gebeld door de vrouwelijke klantenman en die heeft alle tijd genomen om het één en ander uit te leggen. Chapeau! Het is echter dusdanig complex dat het eigenlijk voor een gewone sterveling niet te begrijpen valt dus ik leg me er maar bij neer en hopelijk zorgen het isoleren van muren en vloeren ervoor dat de volgende eindafrekening geen discussie meer is. De klantenman (en ik ook) vroeg zich af waarom zij niet al veel eerder bij de beantwoording van de vraag betrokken was want dat had veel tijd en (negatieve) energie aan beide kanten bespaard. Hopelijk wordt daar wat mee gedaan en helpt het andere klanten in de toekomst. Exemplarisch was wel de afsluiting van dit hele hoofdstuk. Ik kreeg een net excuuskaartje thuisgestuurd dat het allemaal zolang had geduurd en voor het ongemak zou ik een cadeaukaart toegestuurd krijgen. Het is eenvoudig te raden, die is nooit aangekomen. Zelfs de laatste toezegging komen ze niet na... Ik sluit het hoofdstuk en sluit ook deze melding in de hoop dat anderen niet dezelfde ervaring hoeven hebben als ik.

Alle klachten die gemeld zijn door Petrom
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij geschillen met uw energieleverancier kunt u naar de Geschillencommissie Energie. Leveranciers mogen geen onredelijke opzegboetes rekenen en moeten transparant zijn over tarieven.

Bron: ACM / Geschillencommissie Energie