Klacht: beschikbaarheid kamers voucher klanten

Dirk Pe op 03 april 2014 over Fletcher Hotels in de categorie Hotels

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Hotels
Status Open
Datum 3 april 2014

Een klant heeft geprobeerd een kamer te reserveren met een voucher van Social Deal voor een overnachting op 1 mei 2014, maar ontdekte dat er op het moment van reserveren slechts 10 van de 60 hotels zichtbaar waren. Het hotel in Huizen was niet beschikbaar voor voucherhouders, terwijl gewone klanten nog wel kamers konden boeken. De klant concludeert dat er geen kamers beschikbaar worden gesteld voor Social Deal klanten op het moment van reserveren.

Mijn Klacht:

Vannacht precies om 00.00 uur geprobeerd een kamer te reserveren met een vocherbon van social deal voor een overnachting op 1 mei 2014. ( net 4 weken)

Op de website waren maar 10 van de 60 hotels zichtbaar en het hotel in Huizen was niet zichtbaar. Enkele seconden later naar het hotel in Huizen gekeken en ook aldaar geen beschikbaarheid.

Conclusie: op het tijdstip dat je kan reserveren is het hotel voor social deal klanten al volgeboekt ( zeg maar er worden geen kamers ter beschikking gesteld) maar voor gewone klanten kan het nog wel.

Ik kan dus niet reserveren voor een hotel naar keuze.

Gewenste Oplossing:

overnachting in huizen 2 nachten, 2 kamers op1 en 2 mei
4 voucherbons social deal.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Fletcher Hotels

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Fletcher Hotels nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM