Klacht: Klacht over slechte kwaliteit bloembollen en wortelstekken

klagerb0f2cd96 op 22 juli 2026 over Aldi in de categorie Supermarkten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Aldi has resolved this complaint
Klacht opgelost op 28 juli 2026
Reactie van het bedrijf:

Bedankt voor uw bericht. Wat vervelend om te horen dat uw bloembollen en wortelstekken niet zijn opgekomen, ondanks dat u ze goed water heeft gegeven. Ik begrijp heel goed dat dit erg teleurstellend is en dat u hier een betere...

Bedrijf Aldi
Categorie Supermarkten
Status Opgelost
Datum 22 juli 2026

Een klant heeft bloembollen en wortelstekken gekocht bij Aldi in Tegelen, maar van de 8 dahlia's zijn er slechts 3 uitgekomen, terwijl er van de lupines en Akelei geen enkele is verschenen. Ook de 36 geplante gladiolen hebben niet gebloeid, wat de klant toeschrijft aan de slechte kwaliteit van de geleverde producten. Hierdoor overweegt de klant om voorlopig geen planten meer bij Aldi aan te schaffen.

Mijn Klacht:

Ik heb bloembollen en wortelstekken aangeschaft via Aldi Tegelen. Van de 8 dahlia’s zijn er 3 uitgekomen. Van de 8 lupines is er geen enkele verschenen en hetzelfde geldt voor de 8 Akelei. Daarnaast heb ik 36 gladiolen geplant, maar ook hiervan laat geen enkele bol zich bovengronds zien. Dit kan niet aan de droogte liggen, aangezien ik water heb gegeven. Ik ben van mening dat de leverancier slechte kwaliteit heeft geleverd en ben voornemens om voorlopig geen planten meer te kopen bij Aldi.

Gewenste Oplossing:

Ik verzoek Aldi om de leverancier aan te spreken op het leveren van slechte kwaliteit en om mij goede bloembollen en wortelstekken te leveren.

Bericht van Robin van Klacht.nl

1 week geleden - Ik heb een email gestuurd naar Aldi over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

1 dag geleden - Deze klacht is zojuist door Aldi in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

1 dag geleden - We hebben bericht ontvangen dat Aldi een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Aldi

Heeft op 28 juli 2026 om 14:57 geantwoord

Geboden Oplossing:

Bedankt voor uw bericht.

Wat vervelend om te horen dat uw bloembollen en wortelstekken niet zijn opgekomen, ondanks dat u ze goed water heeft gegeven. Ik begrijp heel goed dat dit erg teleurstellend is en dat u hier een betere kwaliteit van ALDI en onze leverancier verwachtte.

Goed dat u hiervoor contact met ons opneemt. Mag ik u vragen om foto's van uw tuin/de situatie en uw klacht per mail naar ons toe te sturen via [email protected]? Dan kunnen we dit direct doorsturen naar de leverancier om deze hierop aan te spreken en samen met u te kijken naar een passende oplossing.

ALDI wenst u verder nog een fijne dag.

Alle klachten die gemeld zijn door klagerb0f2cd96
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij producten met gebreken kunt u aanspraak maken op reparatie, vervanging of geld terug. De NVWA houdt toezicht op voedselveiligheid.

Bron: ConsuWijzer