Klacht: STUREN VAN FACTUUR VAN RETOUR GESTUURDE

Louisvdaa op 05 november 2014 over Gave Actie in de categorie Deal-Sites

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 5 november 2014
Reactie van het bedrijf:

Beste Louis, Ik zie inderdaad dat Billink dit nog niet juist verwerkt heeft. Er is wel door gegeven dat het retour is ontvangen. Dit word bij Billink verwerkt en je kunt de mails als niet verzonden beschouwen. Ik wil je...

Bedrijf Gave Actie
Categorie Deal-Sites
Status Opgelost
Datum 5 november 2014

Een klant van Gave Actie heeft een artikel retour gestuurd en ontving bevestiging van ontvangst, maar kreeg vervolgens een factuur toegestuurd die twee keer zo hoog was vanwege een vermeende te late betaling. Na contact met de klantenservice bleef de situatie onopgelost, wat leidde tot frustratie bij de klant. De klacht is inmiddels opgelost.

Mijn Klacht:

Wij hebben een artikel retour gestuurd en daarvan ook bericht ontvangen dat het binnen was en dat een en ander zou worden afgewikkeld.
Tot onze verbazing komt er een nota binnen daarvan bericht gestuurd naar Blink deze stuurt daarop een nota die 2 maal zo hoog is ivm met het te laat betalen.
Bijgaande de factuur
Factuurnummer: 2GAV100049914
Factuurdatum: 04-10-2014
Datum: 05-11-2014

Geachte heer/mevrouw,

Uit onze administratie is gebleken dat bovenvermelde factuur na onze eerste herinnering nog steeds niet door u is voldaan. De betalingstermijn is hiermee onaanvaardbaar overschreden.

Code Omschrijving BTW Aantal Stukprijs Totaalprijs
WNP-RP-002-B WiFi repeater, 300 Mbps 21.00 1 17.95 € 17.95
GEM-B-0001 Gembird Magazijnopruiming 21.00 1 0.01 € 0.01
Verzending Kosten order verzending 0.00 1 5.95 € 5.95
Orderkosten Kosten betaalmethode 0.00 1 0.00 € 0.00
Sommatiekosten € 7.50

BTW 21.00% € 4.42
BTW 0.00% € 0.00
Totaal inclusief BTW € 31.41

Wij verzoeken u het verschuldigde bedrag alsnog zo spoedig mogelijk, doch uiterlijk binnen 5 dagen, over te maken op onze bankrekening NL43 RABO 0152 725 393 t.n.v. Billink B.V. te Rotterdam. Indien wij geen betaling ontvangen zal er €15,00 administratiekosten in rekening worden gebracht.

LET OP! Betaling werkt alleen bevrijdend wanneer u het volledige bedrag overmaakt onder vermelding van het factuurnummer.

Gewenste Oplossing:

Los dit intern op en zorg dat de factuur verdwijnt uit het systeem

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Gave Actie in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Gave Actie een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Gave Actie

Heeft op 05 november 2014 om 21:02 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste Louis, Ik zie inderdaad dat Billink dit nog niet juist verwerkt heeft. Er is wel door gegeven dat het retour is ontvangen. Dit word bij Billink verwerkt en je kunt de mails als niet verzonden beschouwen. Ik wil je als tip mee geven om een webshop hier zelf over te mailen indien je zoiets hebt. Dit werkt veel sneller dan via een publieke website, daar hier eerst gekeken moet worden en de mails altijd direct behandeld worden. Met vriendelijke groet, Ken Turfboer - Gave Actie

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM