Klacht: Zomerstunt aanbieding slippers van € 1,99

Erica van der Loo op 04 juli 2018 over Dirk van den Broek in de categorie Supermarkten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Dirk van den Broek has resolved this complaint
Klacht opgelost op 16 juli 2018
Reactie van het bedrijf:

Beste Erica van der Loo, Excuses voor mijn verlate reactie op uw bericht. Wat vervelend voor u dat u zoveel moeite moet doen voor de door u gewilde zomerslippers. Ik zal alsnog mijn best voor u doen. Ik laat het...

Categorie Supermarkten
Status Opgelost
Datum 4 juli 2018

Een klant heeft meerdere filialen van Dirk van den Broek bezocht in de zoektocht naar slippers die in de aanbieding waren voor € 1,99. Na vijf uur en veel kilometers te hebben gereisd, vond hij slechts één filiaal met een beperkte voorraad, wat leidde tot de conclusie dat er onvoldoende slippers beschikbaar waren voor de promotie. De klant uitte zijn onvrede over de beschikbaarheid van de aanbieding en beschouwde het als misleidend.

Mijn Klacht:

Zowel maandag jl. als vandaag ben ik 6 filialen van de Dirk van den Broek afgeweest op jacht naar de zomerstunt slippers van € 1,99.

Ik ben in een filiaal in Barendrecht geweest, 2 filialen in Rotterdam Zuid, 1 filiaal in Rotterdam Ommoord, 1 filiaal in Rotterdam Zevenkamp en tot slot 1 in Capelle aan den IJssel (De Terp). Dit heeft me bij elkaar zo’n 5 uur gekost (maandag en vandaag) en vele kilometers !!!!!!
Slechts 1 filiaal (Barendrecht) had genoemde slippers, echter slecht 4 paar (2 paar maat 43 en 2 paar maat 36 (niet mijn maat dus, dat is 38)).
Naar mijn idee zijn er dus maar heel weinig of geen van deze slippers op de markt gebracht!

Als je adverteert met een “zomerstunt” dan moet je er wel voor zorgen dat er een ruime voorraad beschikbaar is!!!! Dit is gewoon “een stunt”om mensen naar de winkel te lokken!

Gewenste Oplossing:

Als ik de slippers in mijn maat in bezit heb.

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Dirk van den Broek over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Dirk van den Broek in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Dirk van den Broek een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Dirk van den Broek

Heeft op 16 juli 2018 om 12:06 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste Erica van der Loo,
Excuses voor mijn verlate reactie op uw bericht. Wat vervelend voor u dat u zoveel moeite moet doen voor de door u gewilde zomerslippers. Ik zal alsnog mijn best voor u doen. Ik laat het u weten als het gelukt is. Voor nu wens ik u een fijne en zonnige dag toe, met vriendelijke groeten, Dirk afdeling klantenservice

Bericht van Dirk van den Broek

7 jaren geleden - Beste Erica van der Loo, Wij hebben de winkels en onze inkopers gevraagd of zij nog slippers hadden in maat 38. Helaas blijkt dit overal op te zijn en vrees ik dat wij u hier niet meer verder mee kunnen helpen. Excuses voor het ongemak.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij producten met gebreken kunt u aanspraak maken op reparatie, vervanging of geld terug. De NVWA houdt toezicht op voedselveiligheid.

Bron: ConsuWijzer