Mijn Klacht:
Op 7 oktober nam ik om 7:47 de trein van Deventer naar Zwolle. Ik ben student en heb een week-ov. Ik stapte als één van de laatste in de trein waardoor alle plaatsen bezet waren, de gangpaden vol stonden en er ook in de tussenruimten bijna geen plaats meer was. De trein was al overvol, voordat we in Olst en Wijhe gestopt waren. Ik stond in één van de tussenruimten, dicht bij de deur waar je normaal de trein binnen komt. We begonnen te rijden en zowel bij Olst als Wijhe kwamen er nieuwe passagiers bij, zo veel dat ook de tussenruimten overvol werden en ik na Wijhe genoodzaakt werd om met zo’n 30 anderen (ook vanuit de andere kant) plaats te nemen in het eerstvolgende rijtuig. Dit bleek een eersteklas rijtuig te zijn, maar omdat ik aan beide kanten ingesloten was, zag ik geen mogelijkheid de wagon te verlaten.
Toen kwam er vanuit de menigte ineens een conducteur geschuifeld en hij besloot om zo’n 10 studenten te bekeuren, omdat ze niet in de tweede, maar eersteklas zaten. Er werd protest gemaakt, maar dat mocht niet baten. Het was echter niet zo dat de hele coupé gekeurd werd, slechts een aantal die dicht bij de deur zaten/stonden. Het was ook bijna onmogelijk om door de mensen heen te lopen.
Ik snap dat het niet de bedoeling is om in de eersteklas te gaan zitten/staan, maar in dit geval was er geen andere oplossing: de trein kon het aantal passagiers simpelweg niet aan.
Hierdoor vind ik de gekregen boete volledig onterecht, er was voor mij (en de andere studenten) geen andere mogelijkheid om plaats te nemen.
Ik heb eventueel foto’s gemaakt ter bewijs van de overvolle coupé.
Gewenste Oplossing:
Boete kwijtgescholden/teruggestort.

