Klacht: Red nog altijd niet europees!

VikingDK op 13 januari 2017 over Vodafone in de categorie Mobiele Telefonie

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Vodafone
Categorie Mobiele Telefonie
Status Open
Datum 13 januari 2017

Een klant van Vodafone heeft klachten over de beloften rondom het gebruik van Red-abonnementen binnen Europa. Ondanks de reclame dat deze bundels overal in Europa gebruikt kunnen worden, blijven er extra kosten op de rekeningen verschijnen. De klant uit ook zijn onvrede over de samenwerking van Vodafone met Ziggo, wat volgens hem de interesse voor klanten verder heeft verminderd.

Mijn Klacht:

De afgelopen 3 maanden heeft Vodafone constant reclame gevoerd of TV en radio dat Red abonnementen bundels binnen geheel Europa gebruikt kunnen worden; niets is minder waar, extra kosten blijven verschijnen op rekeningen.
Nu heeft Vodafone aangekondigd met ZIggo (voorheen UPC) gaat samenwerken; eigenlijk verklaart dit alles: alle interesse voor klanten is nu echt verdwenen!

Gewenste Oplossing:

Als Vodafone stelt dat europees bellen en sms/txt berichten binnen bundel vallen... dan moeten ze het ook toepassen!

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Vodafone

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Vodafone nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door VikingDK
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij telecomproblemen kunt u terecht bij de Geschillencommissie Telecommunicatie. Providers moeten storingen binnen een redelijke termijn verhelpen en zijn verplicht een kosteloze klachtenprocedure te bieden.

Bron: Geschillencommissie Telecommunicatie