Klacht: volgt niet de route

adriet op 16 juni 2021 over TomTom in de categorie Navigatiesystemen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 2.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf TomTom
Categorie Navigatiesystemen
Status Open
Datum 16 juni 2021

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Ik heb life time flitserupdate, kreeg een bon voor snelheid, tot mijn schrik zag ik dat mijn flitsers was gedeactiveerd, waarom en door wie. wij rijden meestal met 4 pers. met tom 410. waarom neemt mijn tom als ik voorop rijd heeeel vaak andere afslagen, met dezelfde instellingen en als je dan gereden hebt zoek dan maar naar de goede route.al 4 toms gereden maar nu allende ten top. Ik ben het ZAT.

Gewenste Oplossing:

indien tom tom met een oplossing komt en anders word het tegen mijn principe GARMIN XT.

Beoordeling 2/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over TomTom

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over TomTom nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door adriet
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM