Klacht: Nieuwe Tom Tom kan niet geregistreerd worden

De Boomhut op 13 december 2022 over TomTom in de categorie Navigatiesystemen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf TomTom
Categorie Navigatiesystemen
Status Open
Datum 13 december 2022

Een klant heeft een TomTom Go Classic aangeschaft, maar kan het apparaat niet registreren, ondanks vier pogingen met twee verschillende e-mailadressen. De klant heeft ook hulp gezocht via de website en de chatfunctie, maar vindt deze onbruikbaar en verlangt naar telefonisch contact. Als het probleem niet wordt opgelost, overweegt de klant het product terug te brengen.

Mijn Klacht:

Vanmiddag Tom Tom go classic aangeschaft. Deze proberen aan te melden bij Tom Tom. Registeren lukt niet, twee e-mailadressen geprobeerd. Reactie : oeps deze kan niet aangemeld worden, probeer het een andere keer! Dit 4 x geprobeerd. Hulp gezocht via hun website en een chat, echt waardeloos die chat begrijpt er niets van. Wij willen normaal telefonisch contact, brengen dat ding anders terug naar de zaak!

Gewenste Oplossing:

Telefonisch contact met die club, anders nooit meer een Tom Tom.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over TomTom

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over TomTom nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door De Boomhut
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM