Klacht: aankoop 1 jaar verlenging premium services niet uitgevoerd

tjasker4pf@gmail op 30 juni 2022 over TomTom in de categorie Navigatiesystemen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf TomTom
Categorie Navigatiesystemen
Status Open
Datum 30 juni 2022

Een klant heeft op 23 juni een jaar verlenging van de Go Discover Services besteld, maar constateert dat deze verlenging nog niet is uitgevoerd in zijn TomTom-apparaat. De bestelling heeft het nummer 413737200 en het betreft een TomTom Go Discover met serienummer ZW6101V01500 (0).

Mijn Klacht:

op 23 juni heb ik de Go Discover Services voor een jaar verlengd bestelling nr. 413737200. Tot op heden is de verlenging in mijn tomtom niet uitgevoerd.Betreft Tomtom Go Discover serienr. ZW6101V01500 (0)

Gewenste Oplossing:

Doorvoer van bestelling op apparaat.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over TomTom

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over TomTom nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door tjasker4pf@gmail
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM