Klacht: Brood op, en dat anderhalf uur voor sluitingstijd

TMBG op 01 april 2016 over Subway in de categorie Fastfood ketens

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Subway
Categorie Fastfood ketens
Status Open
Datum 1 april 2016

Een klant van de Subway aan de Sijsjesbergweg in Amsterdam ervaart onvrede omdat er om 18:30 geen broodjes meer beschikbaar waren, terwijl de winkel nog anderhalf uur geopend was. Het personeel gaf aan dat het afbakken van nieuw brood twee uur duurt, waardoor het niet mogelijk was om nog broodjes te maken voor de rest van de avond.

Mijn Klacht:

Bovengenoemde subway gelegen aan de sijsjesbergweg in Amsterdam kon zojuist om 18:30 geen broodjes meer aanbieden omdat deze niet afgebakken waren, de laatste bruin, flatbread en honey oat werden gemaakt, maar er werd geen nieuw brood meer afgebakken.
De winkel sluit over anderhalf uur pas, dus een erg waardeloze inschatting voor een broodjeszaak.
Personeel verteld dat afbakken 2 uur duurt en dat het geen zin heeft om nog voor een broodje te komen vanavond.

Gewenste Oplossing:

Als ik rond dit tijdstip kom (of later) ga ik ervanuit dat er nog producten zijn. Als dat zo is heb ik pas wat aan hun openingstijden.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Subway

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Subway nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM