Klacht: Ophaalservice van Samsung

restrepo op 23 april 2021 over Samsung in de categorie Electronica Merken

Samsung klantenservice

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
⏳ Wacht op reactie
Bedrijf Samsung
Categorie Electronica Merken
Status Open
Datum 23 april 2021

Een klant heeft zijn Samsung S20 aangemeld voor reparatie via de website van Samsung en het toestel werd opgehaald door een koerier. Na enkele dagen zonder informatie over de reparatie, bleek bij navraag dat er geen registratie van de afspraak in het systeem stond, omdat de klant geen bewijs van de ophaalservice had ontvangen. Hierdoor kon Samsung geen verdere hulp bieden.

Mijn Klacht:

Ik heb mijn toestel (Samsung S20) via de Samsung.com site aangemeld voor een reparatie, het toestel is bij mij thuis opgehaald door een koerier (Indiaanse uiterlijk, spraak gebrekig Engels). Van de koerier heb ik geen bewijs ontvangen, hij gaf aan dat Samsung me zou bellen i.v.m. reparatie. Ik dacht dat het wel goed zat immers ik had het toestel via de site van Samsung aangemeld.

Na enkele dagen niets te hebben vernomen heb ik Samsung via de WhatsApp gevraagd naar mijn mobiel en toen begon de ellende, ze vroegen naar een IRMA-nummer, die had ik niet want ik had van de koerier geen bewijs ontvangen. Samsung gaf aan dat in hun systeem niets de reparatieafspraak niet was geregistreerd en dat aangezien ik geen bewijs had van de afspraak ze me niet konden helpen. Ze zouden de melding wel intern doorzetten en als er iets bekend werd ik daarvan op de hoogte zou worden gesteld!

Met andere woorden, ik ben mijn toestel kwijt en Samsung weet van niets. Ik had van een groot bedrijf (multinational) als Samsung wat meer verwacht, ze laten de klanten gewoon in de kou staan met hun probleem. Naar mij mening hebben ze ook deels schuld, want zij bieden op hun site de reparatieophaaldienst en dan ga je ervanuit dat het wel goed zit en dat je toestel veilig is, in mijn geval is dat niet zo.

Dus wees gewaarschuwd als je gebruik maakt van de reparatie ophaalservice van Samsung, je moet een bevestigingen e-mail ontvangen en je moet ook een bewijs van de koerier ontvangen met een IRMA-nummer anders kan je toestel kwijtraken net als ik.

Gewenste Oplossing:

Ik zou tevreden zijn als Samsung me niet in de steek zou laten en mijn toestel zou vergoeden of vervangen voor een gelijke toestel.

💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM