Klacht: niet geleverd product

Ridvan Bagci op 22 december 2021 over Lucardi in de categorie Juweliers

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Lucardi has been notified of this complaint
Wacht op reactie
Bedrijf Lucardi
Categorie Juweliers
Status Open
Datum 22 december 2021

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Ik heb op 18 december om 20 uur een bestelling geplaatst. Er stond geschreven dat als de bestelling voor 24 uur was geplaatst, deze op 20 december in mijn handen zou zijn, maar het is 5 dagen geleden en ik heb deze niet ontvangen. Ik heb de klant gebeld service 5 keer en wachtte elke keer meer dan 30 minuten aan de lijn, niemand beantwoordt de oproepen. Ik ben helemaal niet tevreden.

Gewenste Oplossing:

Het product dat ik heb besteld, moet uiterlijk vrijdag aankomen. Ik ga op vakantie op 25 december. Het product dat ik heb gekocht is een cadeau voor mijn familie. Ik moet het meenemen naar mijn thuisland.

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Lucardi

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Lucardi nog niet in behandeling is genomen.

Bericht van Lucardi

4 jaren geleden - Helaas hebben we problemen gehad met de levering via DHL. We vinden het vervelend dat het hierdoor niet op tijd geleverd kon worden. Onze oprechte excuses voor het ongemak.

Alle klachten die gemeld zijn door Ridvan Bagci
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM