Klacht: Hoort in een bananenrepubliek thuis

Attt op 13 april 2022 over Kwantum in de categorie Bouwmarkten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Kwantum
Categorie Bouwmarkten
Status Open
Datum 13 april 2022

Een klant van Kwantum uit zijn onvrede over de klantenservice, die als traag en onprofessioneel wordt ervaren. Na lange wachttijden aan de telefoon en geen reactie op e-mails, wacht de klant al anderhalve week op een oplossing voor een klacht over schade aan een eettafel door het montageteam. De klant raadt anderen af om zaken te doen met het bedrijf vanwege de slechte organisatie.

Mijn Klacht:

Slechte klantenservice, de kebabzaak om de hoek is sneller.

Sta je 40min aan de lijn wordt er opgenomen sta je nog 10min te luisteren naar achtergrondgeluiden hangen ze op in je gezicht. Reageren niet op mails, moeten nog uitvinden hoe dat werkt denk ik.

Wacht nu al anderhalve week op het indienen van een klacht en treffen van een schikking aangezien hun montageteam onze eettafel heeft beschadigd door gereedschappen erop te leggen

Doe geen zaken met een ongeorganiseerde bende als dit als je snel geholpen wil worden.

In de hoop dat ze hier wel reageren heb ik het maar hier opgeschreven, maar te zien aan de reviews boeit het ze vrij weinig.

Gewenste Oplossing:

Vergoeding tafel

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Kwantum

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Kwantum nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Attt
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM