Mijn Klacht:
Op 27 januari jl. heb ik bericht ontvangen van mijn provider te weten Hollandsnieuwe dat hun voorwaarden/tariefen voor bellen/sms/internet gaat wijzigen voor buitenland bellen, deze voorwaarden gaan in per 27 februari geven ze te kennen en ik ga automatisch mee over.
Ik heb direct contact met ze gezocht via social media wat dit nu concreet betekent. Bijna alles wordt voordeliger was hun antwoord. Maar nadat ze nieuwsgieirg waren waar ik toch heen zou gaan bellen (alsof het er uberhaupt toe doet) heb ik doorgegeven dat ik in de toekomst (voorzover ik dat kan bepalen) naar Australie ga bellen. Het antwoord was dat dit iets duurder zal gaan worden.
Nu wil ik af van de overeenkomst en dat recht heb ik als consument aangezien de voorwaarden in mijn nadeel zullen wijzigen en ik geen keuze heb maar overgezet zal worden. Nadat de provider mij nog probeerde te verleiden met aanbiedingen heeft hij de opzegging in gang gezet.
Mijn contracten lopen nog tot 5-9 en 4-9 aanstaande (we hebben er 2), met beiden een toestel waar we maandelijks een bedrag voor betalen. Ik heb 2 mails ontvangen met afkoopbedragen voor alleen de toestellen, dit vind ik op zich fair, immers de toestellen staan los van het abonnement. So far so good zou je denken, ware het niet dat er in de afkoopmail staat dat ik nog een incasso kan verwachten voor maart. Je moet weten dat het om postpaid abonnement gaat, dus je betaald van tevoren een bedrag en die krijg je dan als tegoed gestort.
Navraag bij de provider leerde mij dat het gaat om hetzelfde maandbedrag dat ik altijd betaal, kortom de bundel voor de maand maart. Maar dit kan toch helemaal niet, aangezien de voorwaarden in maart al in zijn gegaan en ik het recht heb om per 27 februari mijn overeenkomsten te laten ontbinden. Maar het is technisch niet mogelijk volgens Holandsnieuwe en daar heb ik het maar mee te doen.
Navraag bij Consuwijzer leverde mij het antwoord op dat Hollandsnieuwe mij per 27 februari als klant moet laten gaan. Maar ze vertikken dit!
Er uit komen met deze organisatie is moeizaam, zo niet onmogelijk. Het kan toch niet zo zijn dat Hollandsnieuwe boven de wet staat omdat ze hun procedures zo hebben ingericht dat het technisch niet mogelijk is?
Gewenste Oplossing:
Gewoon mijn abonnement per 27 februari laten be-eindigen en een goed verloop met nummerbehoud en afkoop van onze toestellen. Dus geen abonnementskosten meer voor de maand maart

