Klacht: Tegoed heel snel op

sadija op 17 oktober 2015 over Hollandsnieuwe in de categorie Mobiele Telefonie

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Mobiele Telefonie
Status Open
Datum 17 oktober 2015

Na het opwaarderen van zijn telefoon bij Hollandsnieuwe, heeft de klager een gesprek van 9 minuten gevoerd naar een 0900-nummer, wat resulteerde in een onverwacht laag tegoed van 1,63 euro. Hij vraagt zich af hoe de kosten zo hoog konden oplopen en heeft geprobeerd contact op te nemen met de provider, maar heeft hierop geen reactie ontvangen.

Mijn Klacht:

Ik heb gisteren mijn telefoon opgewaardeerd bij hollandse nieuwe, vervolgens heb ik 1 telefoon gesprek gehad van 9 minuten naar een 0900 nummer dit service nummer kost 50 cent per gesproken bericht en daarnaast de kosten die de provider hanteert volgens mij is dat 50 per minuten na afloop zie ik dat ik nog maar 1.63 euro over heb. Hoe kan dit? Hoe kan zo gesprek zo duur zijn, Dit klopt gewoon niet. Ik heb het ze gevraagd maar geen enkele reactie van hun!

Gewenste Oplossing:

Als zij kunnen aantonen dat ik werkelijk zulke hoge kosten heb gemaakt.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij telecomproblemen kunt u terecht bij de Geschillencommissie Telecommunicatie. Providers moeten storingen binnen een redelijke termijn verhelpen en zijn verplicht een kosteloze klachtenprocedure te bieden.

Bron: Geschillencommissie Telecommunicatie