Klacht: Pakket

Demidemi op 09 april 2020 over Go Parcel in de categorie Koeriersbedrijven en post

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Go Parcel
Status Open
Datum 9 april 2020

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Ik heb nu al een aantal keer gehad dat de bezorger van mijn pakket al wegreed voordat ik uberhaupt de deur open had gedaan of enig teken had gegeven dat er iemand thuiswas. Of nog een bekend probleem dat de bezorger ook maar gelijk bij alle buren aanbelde voor als ik niet thuis was.
Vandaag zou mijn pakket tussen 11:00-15:00 geleverd worden, eind van de dag nog niks ontvangen.
‘S avonds ben ik boodschappen gaan doen en toen ik mijn straat inreed zag ik dat de bezorger mijn pakket voor de deur gooide (en ja letterlijk gooide), in zijn bus stapte en keihard wegreed. Wat als ik niet thuis was en iemand anders had het pakket gepakt en meegenomen? Zat kleding van hoge waarde in.

Mijn pakketten komen altijd telaat, en daarbij heeft de bezorger letterlijk geen geduld.

Gewenste Oplossing:

Dat de pakketten optijd bezorgd worden en hier anders een mailtje voor word gestuurd.
Ook zou ik het op prijs stellen als de bezorger wat meer geduld zou hebben.

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Go Parcel

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Go Parcel nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Demidemi
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als uw pakket niet aankomt, is de verkoper verantwoordelijk — niet de bezorgdienst. U heeft recht op een nieuw product of volledige terugbetaling.

Bron: ConsuWijzer / ACM