Mijn Klacht:
Een kleine vier jaar geleden kocht ik een (prijzige) Miele vaatwasser bij Coolblue. Helaas pompte deze een paar weken geleden het water niet meer weg. Nadat ik de tips zoals gegeven in de handleiding en op de site van Coolblue tevergeefs had opgevolgd, nam ik contact op met Coolblue over reparatie.
Tot mijn ongenoegen werden mijn gegevens zonder overleg met mij 1 op 1 doorgestuurd naar Miele en belde Miele mij om een afspraak te maken. Echter was mij bekend dat Miele standaard altijd een bedrag van € 350 in rekening brengt. Ik vind dat nogal een hoog bedrag voor een vaatwasser van nog geen vier jaar oud.Het is dat ik dit wist (en de medewerker van Miele bevestigde dit) want als ik het niet had geweten zou ik de monteur vermoedelijk gewoon hebben laten komen. Op de website van Coolblue staat namelijk, dat zij een onderzoek doen en daarna met een offerte komen. Maar dat zouden ze hier dus niet doen.
Ik heb daarop een gecertificeerde monteur gebeld en die heeft het euvel voor € 65 (inclusief de voorrijkosten) verholpen. Het was uiteindelijk geen defect aan de machine.
Niettemin heb ik een klacht ingediend hierover bij Coolblue, omdat zonder mijn oplettendheid ik € 350 kwijt geweest zou zijn in plaats van € 65. Hierop krijg ik alleen nietszeggende antwoorden van Coolblue, waaruit blijkt dat Coolblue zich niet aan haar wetteljke verplichtingen om een deugdelijk apparaat te leveren houdt.
Coolblue zegt simpelweg: na de fabrieksgarantietermijn trekken wij onze handen ervan af. Dan sturen we elke reparatie door naar de leverancier en jij als klant zoekt het lekker daarna uit.
Dit is niet correct. Ik heb een koopovereenkomst met Coolblue en niet met de fabrikant. Coolblue hoort mij een deugdelijk product te leveren en als een vaatwasser binnen 4 jaar kapot gaat is dat niet het geval. Cooblue hoort dan samen met mij tot een oplossing te komen.
In dit geval was het uiteindelijk geen defect. Maar als het dat wel was geweest had Coolblue mij in de kou laten staan. Ik vind dit beschamend voor een bedrijf als Coolblue.
Onder al haar kluitje-in-het-riet-mails zet Coolblue: Alles voor een glimlach. Bij mij is die ver te zoeken als het over de service van Coolblue gaat.
Gewenste Oplossing:
Ik wil dat Coolblue zich aan haar wettelijke verplichtingen om een consument een deugdelijk product te leveren en dat zij zich niet verschuilt achter de fabrieksgarantie. En dat zij doet wat ze op de website zet, namelijk dat ze een onderzoek uitvoert en een offerte uitbrengt, En dat zij niet ongevraagd persoonsgegevens doorgeeft aan andere organisaties.
