Klacht: BasisHD promotie pakket gekocht en HistoryHD zender ontbreekt. Volgens website en telefoongesprek bij bestelling toch inbegrepen.

Francis Vanderbruggen op 14 augustus 2015 over Canaldigitaal in de categorie Alles-in-1, Digitale TV

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Canaldigitaal has resolved this complaint
Klacht opgelost op 27 augustus 2015
Reactie van het bedrijf:

Beste, Via Facebook hebben wij contact gehad wat betreft uw klacht. Na onderzoek bleek het dat er voor u een lager pakket was geactiveerd. HistoryHD maakt namelijk wel deel uit van het BasisHD pakket, u maakt echter gebruik van het...

Categorie Alles-in-1
Status Opgelost
Datum 14 augustus 2015

Een klant van Canaldigitaal heeft een BasisHD promotiepakket aangeschaft, waarbij hij bevestiging kreeg dat hij geen zenders zou verliezen. Na de overstap ontdekte hij echter dat de zender HistoryHD ontbrak, terwijl deze volgens de website en eerdere communicatie inbegrepen zou zijn. De klacht is inmiddels opgelost.

Mijn Klacht:

Ik had het Set TopBox pakket met daarbovenop extra het HDTV-pakket voor 5 Euro per maand.

Abonnees met een Set Topbox pakket hebben een promotie per email ontvangen voor een upgrade naar basisHD. Details over dit pakket ben ik gaan nalezen op de website en deze aanbieding leek me interessant. Alle zenders zaten erin en nog een paar extra erbij in SD.

Daarna heb ik met Canaldigitaal gebeld en heb duidelijk om bevestiging gevraagd dat als ik mijn beide pakketten omruil tegen het BasisHD pakket, dan verlies ik toch niets. Ik zou niets verliezen. Vermits CanalDigitaal toch alles opneemt wat gezegd werd kan dit opnieuw beluisterd worden.

Gisteren merkte ik dat de zender HistoryHD niet meer werkte en hier keek ik echt veel naar (dagelijks). Deze zender wordt duidelijk vermeld als inbegrepen op de bestelpagina en in de omschrijving, maar uiteindelijk dan toch niet?

Dan heb ik teruggebeld om te melden dat deze zender niet meer gaat. De persoon waarmee ik belde was niet echt behulpzaam en mijn enige optie om deze zender te behouden is naar een hoger abonnement over te stappen van 19.95 Euro/maand.

Dit vind ik dus bedrieglijk, iets duidelijk aanbieden (via website en telefoon) maar dan niet leveren. Erger nog, je daarna proberen meer te laten betalen als je dan toch deze zender wil.

Hier de bewijsstukken, zoals het nu nog steeds op de website staat (14 aug. 2018 om 09u26)

Promotieemail
Link naar ‘email.jpg’ screenshot
https://dl.dropboxusercontent.com/u/50369883/Klacht%20Canaldigitaal/email.jpg

http://www.canaldigitaal.nl/televisie/basishd/
Link naar ‘Welke zenders krijg je.jpg’ screenshot
https://dl.dropboxusercontent.com/u/50369883/Klacht%20Canaldigitaal/Welke%20zenders%20krijg%20je.jpg

http://www.canaldigitaal.nl/televisie/
Link naar ‘Zenderoverzicht BasisHD.jpg’ screenshot
https://dl.dropboxusercontent.com/u/50369883/Klacht%20Canaldigitaal/Zenderoverzicht%20BasisHD.jpg

Gewenste Oplossing:

Wanneer ik de zender HistoryHD terug heb. Als het enkel in een hoger pakket zit, dan moeten ze me dat nu maar geven tegen dezelfde aanbiedingsprijs. Canaldigitaal verkocht dit als zijnde inbegrepen. Is dat niet wettelijk geschermd zulke praktijken?

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Canaldigitaal over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Canaldigitaal in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Canaldigitaal een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Canaldigitaal

Heeft op 27 augustus 2015 om 09:57 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste,

Via Facebook hebben wij contact gehad wat betreft uw klacht. Na onderzoek bleek het dat er voor u een lager pakket was geactiveerd.
HistoryHD maakt namelijk wel deel uit van het BasisHD pakket, u maakt echter gebruik van het Basis pakket naar aanleiding van een aanbieding in verband met het verdwijnen van het STBP pakket.
Mocht u nog terug willen komen op een wijziging in uw abonnement of andere vragen hebben, dan kunt u ons via Facebook bereiken waar ons gesprek nog openstaat.
Voor nu sluiten wij uw klacht op Klacht.nl.

Met vriendelijke groet,
Webcare CanalDigitaal

Francis Vanderbruggen

Heeft op 27 augustus 2015 om 12:01 geantwoord

De hulp van Jen was snel en professioneel. Bedankt Jen!

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij telecomproblemen kunt u terecht bij de Geschillencommissie Telecommunicatie. Providers moeten storingen binnen een redelijke termijn verhelpen en zijn verplicht een kosteloze klachtenprocedure te bieden.

Bron: Geschillencommissie Telecommunicatie