Klacht: onbeschoft behandeld

aletbarten op 03 oktober 2013 over C&A in de categorie Kledingwinkels

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf C&A
Categorie Kledingwinkels
Status Open
Datum 3 oktober 2013

Een klant van C&A voelt zich onbeschoft behandeld en heeft een klacht ingediend bij de klantenservice, die deze naar het filiaal in Kronenburg heeft doorgestuurd. Na een maand zonder reactie heeft de klant opnieuw contact opgenomen, maar ontving slechts een kort en ontevredenstellend antwoord van de storemanager, waarna verdere communicatie uitbleef. De klant is teleurgesteld over de manier waarop C&A met klachten omgaat.

Mijn Klacht:

Ik ben onbeschoft behandeld en heb klacht naar klantenservice gestuurd die hebben het doorgestuurd naar filiaal kronenburg.Een maand gewacht en nog steeds niets gehoord.Weer naar klantenservice gemaild. Na een week een afwimpelend kort mailtje van storemanager ontvangen waar ik zeer ontevreden over was.Teruggemaild maar hoor niets.Weer naar klantenservice gemaild hebben mail weer naar storemanager gestuurd maar je hoort niets nog geen excuus. Schandalig hoe c&a met klanten omgaat

Gewenste Oplossing:

Een fatsoenlijk excuus was voor mij genoeg geweest maar dat kan er niet af je wordt afgewimpeld. Voor mij geen winkelen bij c&a meer

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over C&A

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over C&A nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM