Klacht: Opzegvergoeding voortijdig beëindiging contract

depatties op 27 januari 2021 over Budget Energie in de categorie Energieleveranciers

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Budget Energie has resolved this complaint
Klacht opgelost op 28 januari 2021
Reactie van het bedrijf:

Beste mevrouw, Wat jammer dat u teleurgesteld was over het tegoed en daardoor besloten heeft om over te stappen. Ik leg u graag uit waarom u deze kosten nog aan ons moet betalen. Uw jaarnota is opgemaakt over de periode...

Status Opgelost
Datum 27 januari 2021

Een klant van Budget Energie heeft een contract voor drie jaar afgesloten, maar besloot na het ontvangen van de jaarafrekening in november om terug te keren naar de oude energieleverancier. Ondanks het in rekening gebrachte opzegbedrag van €150, ontving de klant ook extra kosten voor leveringskosten van energie en gas, die al in de jaarafrekening waren opgenomen, wat leidde tot onvrede over de totale kosten. De klacht is inmiddels opgelost.

Mijn Klacht:

Had via mm een contract afgesloten voor 3 jaar…maar nadat ik mijn jaarafrekening kreeg in november vond ik het niet normaal dat ik dit jaar maar zo weinig terug kreeg terwijl ik meer betaalde dan het termijnbedrag wat mij was geadviseerd had alles ook netjes bijgehouden wbt kosten…na 1 maand nadat ik jaarafrekening in december had ontvangen(contract was ik aangegaan op 22 nov) heb ik besloten om 1januari naar mijn oude leverancier terug te gaan wetende dat ik een opzegboete zou krijgen en wel €75 euro per onderdeel wat uitkomt op €150 euro maar nu zie ik dat ik ook nog € 95,07 voor leveringskosten energie en €161,95 voor leveringskosten gas moet betalen terwijl ik dit al betaald heb in mijn jaarafrekening….dat betekend dus dat ik voor de maand december deze kosten ook nog gefactureerd krijg klopt dit? Het gaat maar om 1 maand. Vind dit echt schandalig. Bij het opzeggen is mij ook niks verteld over deze overige kosten wel over de opzegboete van €75 euro per onderdeel…daar heb ik specifiek om gevraagd.

Gewenste Oplossing:

Dat ik wil betalen voor de opzegboete van €75 euro per onderdeel wat ook in contract staat als je voortijdig opzegt..er word niet gesproken over de overige kosten.maar dat de rest niet klopt.

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Budget Energie over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Budget Energie in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Budget Energie een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Budget Energie

Heeft op 28 januari 2021 om 13:28 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste mevrouw,

Wat jammer dat u teleurgesteld was over het tegoed en daardoor besloten heeft om over te stappen.

Ik leg u graag uit waarom u deze kosten nog aan ons moet betalen. Uw jaarnota is opgemaakt over de periode 21 november 2019 tot 21 november 2020. Door middel van uw meterstanden hebben wij uw werkelijke kosten berekend en is uw jaarnota opgemaakt. U heeft vervolgens besloten om over te stappen per 1 januari 2021. Dat betekent dat u het verbruik tussen 21 november 2020 en 1 januari 2021 nog bij ons moet afrekenen. Dat zijn de verbruikskosten op de eindnota. Dit is dus een hele normale gang van zaken. Daarnaast is uw (gas)verbruik in deze periode veel hoger dan in bijvoorbeeld een maand juli. Uw termijnbedrag dekt dan nooit alle kosten.

De eindnota is juist opgemaakt, u betaalt uw verbruik en de opzegvergoeding. Ik vertrouw erop u hiermee voldoende te hebben geïnformeerd.

Met vriendelijke groet,
Budget Energie Webcare

Alle klachten die gemeld zijn door depatties
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij geschillen met uw energieleverancier kunt u naar de Geschillencommissie Energie. Leveranciers mogen geen onredelijke opzegboetes rekenen en moeten transparant zijn over tarieven.

Bron: ACM / Geschillencommissie Energie