Klacht: Onterecht vorderen van incassokosten

Dyene op 28 februari 2021 over Budget Energie in de categorie Energieleveranciers

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Budget Energie has resolved this complaint
Klacht opgelost op 1 maart 2021
Reactie van het bedrijf:

Beste mevrouw Overman, In uw klacht geeft u aan dat u van mening bent dat u onterecht incassokosten moet betalen. U geeft aan nooit eerder bericht te hebben ontvangen over deze incassokosten en bent het er daarom niet mee eens...

Status Opgelost
Datum 28 februari 2021

Een klant van Budget Energie heeft bezwaar gemaakt tegen de vordering van incassokosten van 40 euro, omdat hij op 4 februari 2021 het maandelijkse premiebedrag van 62 euro had overgemaakt. Hij stelde dat de vordering mogelijk voortkwam uit een miscommunicatie, aangezien hij op dezelfde dag als de incassomelding had gereageerd en bewijs van betaling had geleverd. Budget Energie heeft de klacht inmiddels opgelost.

Mijn Klacht:

Voor de rekening van de maand februari 2021 kreeg ik per email het verzoek op de premienota te betalen. Op 4 februari maakte ik het maandelijkse premiebedrag van 62euro over. Op 5 februari kreeg ik een email dat ik alsnog 40euro incasso moet voldoen omdat zij het bedrag niet hebben kunnen incasseren. In de email werd vermeld dat het ging om de premienora van de maand februari. Ik reageer dezelfde dag nog (5febr. 2021) op de email van budget energie dat hun email over de te betalen incassokosten van 40euro mogelijk de premiebetaling heeft gekruist en daarom onterecht wordt gevorderd. Bewijzen van de overboeking van 4febr. bijgevoegd. Reactie van Budget Energie: Inzake Incassokosten
Wij begrijpen natuurlijk dat we in een moeilijke tijd leven, maar u zou ook moeten begrijpen dat wij niet al onze klanten kunnen matsen met betalingen. De € 40,- die nu nog openstaat zijn geen incassokosten. Dat is het resterende bedrag voor het termijnbedrag voor de maand februari. Van dat bedrag dat u heeft overgemaakt is er namelijk € 40,- gegaan naar de incassokosten die nog openstonden van het termijnbedrag voor juli (2020). Die is nu eindelijk betaald. Hierdoor staat er wel nog € 40,- open voor het termijnbedrag voor deze maand.

In juni 2020 ben ik klant geworden bij Budget Energie en heb maandelijks mijn premies voldaan hiervan heb ik alle bewijzen. Nooit eerder heeft Budget Energie aangegeven dat er voor de maand juli 2020 nog incassokosten open zouden staan. Ik betaal dus elke maand gewoon mijn premie via de betaallink die ik per email ontvang. Ook de maand februari 2021 is op deze wijze betaald en nu geeft Budget Energie aan dat ze in de link verzoeken het bedrag van 62euro te maken onder de vermelding premienota februari 2021. En vervolgens verrekenen zij het bedrag van 40euro zonder enige kennisgeving met zogenaamde incassokosten van ruim een halfjaar geleden, terwijl nooit eerder is gecommuniceerd dat er incassokosten open stonden in juli 2020 en ook die maand is toendertijd gewoon voldaan. Het is een vreemde gang van zaken. Budget Energie stuurt een email dat ik het resterende bedrag van 40euro moet betalen van de premie van februari voor 22febrauri omdat er anders 15euro incassokosten en rekening worden gebracht. Terwijl er in de eerste email over het betalen van de 40euro niet stond dat er sprake was van een verrekening etc.

Ik heb nooit eerder bericht gehad van openstaande incassokosten. Toen ik alle bewijzen had toegestuurd van het verzoek van Budget Energie om voor 5 februari het bedrag van 62euro te betalen. En het bewijs van mijn rekening dat ik op 4februari het bedrag van 62euro heb voldaan. Kreeg ik opeen een verhaal over incassokosten van juli 2020 die nog open zouden staan opeens.

Dit lijkt een verzonnen verhaal en een zeer onklantvriendelijke en onprofessionele gang van zaken. Indien zij daadwerkelijk de premie betaald wilden hebben en dat hebben ze ontvangen. En daarnaast nog 40euro kosten dan hadden ze voor de incassokosten ook een betalingsverkeer moeten sturen. Deze wijze van zogenaamd verrekenen en nog meer incassokosten erbij op tellen is mijns inziens onrechtmatig.

Gewenste Oplossing:

Ik ben tevreden als Budget Energie de incassokosten intrekt die onterecht zijn verrekend met de premie dat volgens de link en aansluitend met mijn wil bedoeld waren voor het betalen van de maand februari. Zodat conform betaling ook in hun systeem komt te staan dat ik de premie voor de maand februari tijdig heb voldaan. Daarnaast dienen dus ook de daarop volgende onterechtte incassokosten van 15euro per 22februari en mogelijke toekomstige incassokosten van15 euro per 1maart 2021 die Budget Engering bovenop de onterechte incassokosten dreigt in rekening te brengen, al deze onterechte incassokosten dienen komen te vervallen.
Tot slot ben ik tevreden als deze incasso dus komen te vervallen en Budget Energie hun excuses aanbiedt voor deze wijze van handelen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Budget Energie over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Budget Energie in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Budget Energie een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Budget Energie

Heeft op 01 maart 2021 om 10:37 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste mevrouw Overman,

In uw klacht geeft u aan dat u van mening bent dat u onterecht incassokosten moet betalen. U geeft aan nooit eerder bericht te hebben ontvangen over deze incassokosten en bent het er daarom niet mee eens dat u deze dient te betalen.

Ik heb meteen even mee gekeken naar uw betalingen. Het termijnbedrag van de maand juli werd op 30 juni 2020 geïncasseerd. U heeft dit bedrag 7 juli 2020 gestorneerd. U heeft een herinnering ontvangen waarin u werd gewezen op het feit dat u nog 14 dagen de tijd had om het bedrag over te maken. Dit heeft u niet gedaan. Uiteindelijk zijn er daarom op 28 juli 2020 € 15,- incassokosten over de post gekomen. Hier heeft u ook op deze datum een e-mail over ontvangen van het e-mailadres [email protected]. Vervolgens heeft u op 28 juli 2020 het termijnbedrag overgemaakt maar zonder de incassokosten. Eigenlijk zouden er op 22 juli 2020 al incassokosten op de post kunnen komen. U was met uw betaling van 28 juli 2020 dan ook te laat. De incassokosten van € 15,- zijn daarom terecht. Aangezien u deze niet had betaald kwam hier op 12 augustus 2020 € 25,- aan incassokosten bovenop. Ook hier bent u op deze datum per e-mail over geïnformeerd. U heeft er zelf voor gekozen dit bedrag niet te betalen ondanks onze e-mails.

Wat u aangeeft in uw klacht over incassokosten over uw eerste termijnbedrag klopt ook niet. Over uw eerste termijnbedrag van de maand juni heeft u geen incassokosten moeten betalen. Over uw termijnbedrag van de maand augustus heeft u wel incassokosten betaald. Dit termijnbedrag werd eind juli 2020 geïncasseerd en dit storneerde u vervolgens. Uiteindelijk heeft u dit bedrag pas 2 maanden later, eind september 2020, betaald. De incassokosten van € 40,- over deze post waren dan ook volledig terecht. Ook over deze incassokosten bent u per e-mail geïnformeerd op 25 augustus 2020 en 3 september 2020.

U storneert iedere keer de incasso van het termijnbedrag om het vervolgens opnieuw over te maken. Dat u hierdoor achter loopt met uw betalingen en soms te laat betaald is uw eigen verantwoordelijkheid.

Uit coulance ben ik bereid om te incassokosten die over uw termijnbedrag van de maand februari 2021 zijn gekomen van € 15,- te crediteren. Ook de incassokosten van € 25,- over uw termijnbedrag van de maand juli ben ik bereid te crediteren uit coulance. De overige € 15,- aan incassokosten van de maand juli 2020 dient u wel te betalen, daar uw betaling van dit termijnbedrag te laat was.

Na de correctie staat er dan ook nog € 15,- open. Dit kunt u zelf naar ons overmaken onder vermelding van uw klantnummer.

Ik vertrouw erop u hiermee voldoende geïnformeerd te hebben.

Met vriendelijke groet,
Budget Energie Webcare

Alle klachten die gemeld zijn door Dyene
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij geschillen met uw energieleverancier kunt u naar de Geschillencommissie Energie. Leveranciers mogen geen onredelijke opzegboetes rekenen en moeten transparant zijn over tarieven.

Bron: ACM / Geschillencommissie Energie