Klacht: onbewust datagebruik, zonder zelf internet bij BEN aan te vragen

jorrit01 op 28 augustus 2013 over BEN in de categorie Mobiele Telefonie

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf BEN
Categorie Mobiele Telefonie
Status Open
Datum 28 augustus 2013

Een klant van BEN heeft een klacht ingediend over onbewust datagebruik, ondanks dat hij geen internet via zijn mobiele abonnement heeft aangevraagd. Sinds de aanschaf van zijn smartphone in juli heeft hij alleen internet via zijn thuis- en werkrouter gebruikt, maar ontving hij een rekening van 200 euro voor dataverbruik. De klant benadrukt dat hij een goedkoop abonnement heeft en alleen internet via zijn router wil gebruiken om kosten te vermijden.

Mijn Klacht:

sinds eind juli eigenaar van eerste smartphone.
internet aangezet via de router in huis.
ook internet gebruikt via router werk.
blijk nu een rekening te krijgen van 200 euro voor dataverbruik zonder dat ik hiervoor gekozen heb. ik heb een ben zuinig telefoonabonnement en kom vaak niet boven de 5 euro uit aan telefoonkosten. internet wil ik alleen via mijn router om zo geen kosten te maken. blijkbaar heb ik zonder iets in te stellen internet ontvangen via mijn mobiel.

Gewenste Oplossing:

ik zou graag uitleg willen hebben hoe ik dit kon weten, en hoe ik dit in de toekomst kan voorkomen.
ik heb geen info ontvangen over hoe ik dit had moeten voorkomen.
daarnaast wil ik BEN verzoeken mijn ongewilde dataverbruik niet in rekening te brengen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over BEN

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over BEN nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij telecomproblemen kunt u terecht bij de Geschillencommissie Telecommunicatie. Providers moeten storingen binnen een redelijke termijn verhelpen en zijn verplicht een kosteloze klachtenprocedure te bieden.

Bron: Geschillencommissie Telecommunicatie