Klacht: Falende factuur-administratie Ben; onklantvriendelijke behandelin

150813@Benweg op 13 augustus 2015 over BEN in de categorie Mobiele Telefonie

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf BEN
Categorie Mobiele Telefonie
Status Open
Datum 13 augustus 2015

Een klant van BEN ondervond problemen met de factuuradministratie na een bankoverschrijving. Ondanks het doorgeven van een nieuw banknummer en het verstrekken van een betaalbewijs, ontving de klant herhaaldelijk dreigementen van afsluiting. De klant meldde lange wachttijden bij de klantenservice en onduidelijkheid over de status van de betaling.

Mijn Klacht:

Omdat wij zijn overgestapt op een andere bank, was er een probleem met de incassering van de factuur van Ben over de maand april. Omdat Ben mij een berichtje stuurde dat ze mij zouden afsluiten, wanneer ik niet zou betalen, heb ik contact opgenomen. Men vroeg mij het bewijs van overmaking van de andere bank via ‘[email protected]’ door te mailen. Overigens kwam natuurlijk ook de vraag of we de wijziging van ons banknummer wel hadden doorgegeven. Dat was reeds gebeurd, maar op verzoek van Ben hebben we dat nog eens gedaan, zowel mondeling aan een van de medewerkers als via de mail.
Een paar weken later opnieuw een sms van Ben met de dreiging van afsluiting. Opnieuw contact opgenomen met Ben – bijna een uur in de wacht gezeten voordat ik iemand aan de lijn kreeg – men zei dat men het zou nakijken. Het zou allemaal in orde komen. Daarna nog een keer een dreigement van afsluiting omdat de factuur niet betaald was, weer gebeld, ditmaal laten noteren dat ik een klacht indiende over deze gang van zaken.
In juni een nieuwe sim-kaart aangevraagd omdat de oude misschien niet meer zo goed zou zijn. Simkaart ontvangen, maar kon niet worden geactiveerd. Gebeld met Ben: de kaart zou binnen een paar dagen worden geactiveerd, zou gemeld worden per mail. Dit laatste heeft zich nog een keer of 5 herhaald: kaart werd niet geactiveerd- gebeld, men zou het doorgeven en het zou goed komen etc. etc.
Na half juli heb ik de moed opgegeven. De toegezonden nieuwe simkaart bleef ongebruikt en ongeactiveerd en gelukkig deed mijn oude kaart het nog steeds.
Inmiddels is het 13 augustus: opnieuw een dreigement van afsluiting. De betalingen van mei en juni zijn gewoon van de nieuwe bankrekening automatisch geïncasseerd maar kennelijk gebeurde dat niet met de rekening van juli. Omdat Ben mij weer een dreig-sms stuurde, heb ik de factuur even goed bekeken en zag ik dat daarop ook de niet-geactiveerde sim-kaart in rekening was gebracht.
Contact opgenomen met de klantenservice van Ben met de vraag hoe het kan dat de facturen over mei en juni wel geincasseerd konden worden en over juli niet, terwijl er voldoende saldo was. Geen antwoord: of ik maar even handmatig wil betalen. Heb in dat gesprek ook aangegeven dat ik niet ga betalen voor een sim-kaart die na veelvuldig verzoek niet geactiveerd werd. Men zei dat er op 15 juli een nieuwe bestelling was geplaatst (wil Ben dat even bewijzen?) en dat de kaart op 10 augustus is geactiveerd en wordt gebruikt. Allemaal niet waar, in mijn optiek. Ik ga de kaart nu ook echt niet meer proberen te activeren. Heb aan de medewerkster van Ben uitgelegd dat ik genoegen neem met een eventuele minder goede verbinding van mijn oude sim-kaart en dat ik mijn abonnement zal beëindigen zodra dat mogelijk is. Volgens het contract zou dat zijn in februari 2016, maar ik vraag me af, of ik nu Ben zijn afspraken niet na komt en mij herhaaldelijk dreigmailtjes en sms-jes stuurt, terwijl het Ben zelf is die in gebreke blijft, niet gemachtigd ben om het abonnement eerder te beëindigen. Het is toch idioot om na 2 maanden nog aanspraak te maken op betaling van een produkt wat niet werd geleverd? Of in misschien pas na 2 maanden kon worden geleverd (= activatie simkaart)? Met alle liefde stuur ik het ongebruikte nieuwe simkaartje terug, want nogmaals, ik heb er al genoeg ellende van gehad.(uren in de wachtrij voordat ik een medewerker aan de lijn kreeg.

Gewenste Oplossing:

Als Ben zorgt dat de eigen facturenadministratie op orde is en ophoudt mij bedreiging-mailtjes en sms-jes te sturen. Als Ben een mail (die ik stuurde na de eerste onterechte aanmaningen d.d. 30/5) fatsoenlijk beantwoordt en excuses daarvoor aanbiedt.
Als de rekening voor het niet geactiveerde kaartje komt te vervallen.
Als ik de gelegenheid krijg om z.s.m. over te stappen op een andere telecom-aanbieder met nummerbehoud.

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over BEN

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over BEN nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij telecomproblemen kunt u terecht bij de Geschillencommissie Telecommunicatie. Providers moeten storingen binnen een redelijke termijn verhelpen en zijn verplicht een kosteloze klachtenprocedure te bieden.

Bron: Geschillencommissie Telecommunicatie