Klacht: Ovenklok blijft piepen

cees visser op 12 maart 2017 over Atag in de categorie Keukenleveranciers

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Atag is working on this complaint
🔄 In behandeling
Klanttevredenheid: 9.0/10 ★★★★★
Bedrijf Atag
Categorie Keukenleveranciers
Status In behandeling
Datum 12 maart 2017

Een klant van Atag ervaart problemen met de ovenklok van hun 1,5 jaar oude fornuis, die zonder reden blijft piepen. Pogingen om de klok uit te schakelen of opnieuw in te stellen zijn niet succesvol, waardoor de klant genoodzaakt is om het apparaat van stroom te voorzien om het gepiep te stoppen. De klant zoekt naar een oplossing voor het terugkerende probleem.

Mijn Klacht:

atag fornuis is 1,5 jaar oud; sinds kort piept de klok zonder reden; uitzetten lukt niet, stroom van apparaat halen is enige manier;
klok instellen (tegelijk + en – indrukken) werkt ook niet meer;
dan maar geen klok gebruiken maar dat is niet de oplossing want het irritante gepiep begint na enige tijd opnieuw, dus moet je weer de stroom uitschakelen; geen idee hoe ik dit moet oplossen; die klok willen we wel opgeven maar dat terugkerende gepiep kan natuurlijk niet!

Gewenste Oplossing:

piepen moet stoppen

Beoordeling 9/10 star-5 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Atag

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Atag over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Atag in behandeling genomen

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM