Klacht: Trein rijdt zelden op tijd of rijdt niet

Nina Boswinkel op 24 januari 2020 over Arriva in de categorie Openbaar Vervoer

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 24 januari 2020
Reactie van het bedrijf:

Beste Nina, Allereerst willen we benadrukken dat we het ontzettend vervelend vinden voor onze reizigers op de Maaslijn dat wij ze niet altijd de service bieden die we onze reizigers willen bieden. Ook vinden we het vervelend voor onze medewerkers,...

Bedrijf Arriva
Categorie Openbaar Vervoer
Status Opgelost
Datum 24 januari 2020

Een reiziger uit Cuijk ervaart regelmatig vertragingen en uitval van treinen naar Utrecht, wat leidt tot gemiste aansluitingen in Nijmegen. Ondanks de verwachting van een goede verbinding, blijkt de trein slechts de helft van de tijd op tijd te rijden, en bij uitval zijn de vervangende treinen vaak te vol om in te stappen.

Mijn Klacht:

Beste Arriva,
Sinds ruim een jaar woon ik in Cuijk en reis sindsdien ongeveer twee keer per week naar Utrecht voor mijn werk. Een van de redenen om naar Cuijk te verhuizen was de aanwezigheid van een station, met een schijnbaar goede aansluiting op de trein naar Utrecht vanaf Nijmegen.
Helaas ben ik hier zeer in teleurgesteld, aangezien de trein bijna altijd vertraging heeft en ik de aansluiting in Nijmegen dus mis of de trein niet gaat vanwege een technisch mankement (of iets anders). Het lijkt erop dat de trein ongeveer de helft van de keren wel op tijd rijdt en de andere helft niet. Als de trein uitvalt en ik de volgende trein neem, komt het regelmatig voor dat er een veel te korte trein aankomt, die al vol zit als die in Cuijk aankomt, laat staan dat er nog mensen bij in kunnen. Er worden nog zoveel mogelijk mensen naar binnen geperst, maar u kunt zich voorstellen dat dat niet lekker staat en ook voor de machinist lijkt het me geen prettig gevoel om te weten dat de trein zo overvol is. Gisteren (8.52 reed niet, 8.08 uur wel) had ik het hier over met een aantal medepassagiers, voor wie de maat helemaal vol was. Een van de twee gaat verhuizen door de stress die het oplevert om altijd te laat op je werk te verschijnen, de andere passagier was erg boos. Zelf was ik met name geërgerd. Maandag viel er bijna iemand flauw in de coupe, vanwege de warmte met al die mensen op een kluitje.
Dit is de eerste keer dat ik überhaupt een klacht ergens over indien. Ik hoop dat u hiernaar luistert en er iets aan doet, want dit kan echt niet.

Gewenste Oplossing:

Ik zou tevreden zijn als:
- de trein rijdt
- de trein op tijd rijdt
- de trein lang genoeg is om alle passagiers voldoende ruimte te bieden.

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Arriva in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Arriva een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Arriva

Heeft op 24 januari 2020 om 11:40 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste Nina,

Allereerst willen we benadrukken dat we het ontzettend vervelend vinden voor onze reizigers op de Maaslijn dat wij ze niet altijd de service bieden die we onze reizigers willen bieden. Ook vinden we het vervelend voor onze medewerkers, die ook liever, zonder verstoringen, onze reizigers naar hun bestemming willen brengen.

De Maaslijn is één van de drukst bereden regionale spoorlijnen. Vanaf september reizen er zeer (elk jaar weer) grote aantallen forenzen en studenten op deze lijn. Op de Maaslijn rijden dieseltreinen en het traject bestaat deels uit enkelspoor. Dat zorgt ervoor dat storingen aan materieel of infra en vertragingen direct grote gevolgen hebben. Het voorkomen van storingen en vertragingen heeft de grootste aandacht maar lukt niet altijd. Op de lijn wordt in de drukke spitsperiode al het beschikbare materieel ingezet. Helaas hebben we op het traject ook nogal eens last van infrastoringen. ProRail is dan verantwoordelijk voor het snel realiseren van een oplossing. Onze opdrachtgever is bezig met het op termijn robuuster maken van dit traject (elektrificatie).

Onze welgemeende excuses voor het ongemak.

Met vriendelijke groet,

Zoë
Medewerker Klantenservice

Alle klachten die gemeld zijn door Nina Boswinkel
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij treinvertragingen van 30+ minuten heeft u recht op compensatie. Vervoerders zijn verplicht reizigers te informeren over hun rechten.

Bron: Europese passagiersrechten