Klacht: Te kleine bus

Wijnandauitman op 23 februari 2017 over Arriva in de categorie Openbaar Vervoer

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 23 februari 2017
Reactie van het bedrijf:

beste Wijnandauitman, Wat ontzettend jammer om te lezen dat je kinderen niet met de bus mee konden, omdat deze te vol zat. Ik stuur je signaal hierover door naar de vervoersplanner in de regio zodat hiernaar gekeken kan worden. Mocht...

Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Arriva
Categorie Openbaar Vervoer
Status Opgelost
Datum 23 februari 2017

Er is onvrede over de grootte van de bus die kinderen van Hagestein naar Culemborg vervoert, vooral tijdens de wintermaanden. De klager vindt het onacceptabel dat kinderen niet kunnen instappen, ondanks de hoge kosten van het openbaar vervoer. Er wordt gevraagd om een grotere bus om dit probleem op te lossen.

Mijn Klacht:

(Goede)morgen

Dit is de zoveelste keer dat er geen kinderen met de bus van Hagestein naar Culemborg kunnen, om 7:42 !!!!! Het is een veel te kleine bus vooral in de wintermaanden,
Willen jullie zoveel geld mislopen!!!!
Het is al duur om met het openbaar vervoer te gaan en dan nog niet mee kennen dat is belachelijk en een grote teleurstelling voor de kinderen.
Ik hoop dat dit heel snel op wordt gelost, neem een grotere bus!!!!!
Graag hoor ik hier meer van.

Gr W Uitman

Gewenste Oplossing:

Grotere bus !!!

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Arriva in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Arriva een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Arriva

Heeft op 23 februari 2017 om 09:11 geantwoord

Geboden Oplossing:

beste Wijnandauitman,

Wat ontzettend jammer om te lezen dat je kinderen niet met de bus mee konden, omdat deze te vol zat. Ik stuur je signaal hierover door naar de vervoersplanner in de regio zodat hiernaar gekeken kan worden.

Mocht er onverhoopt in de toekomst weer eens iets zijn dan adviseer ik je om contact met ons op te nemen via onze Twitterpagina, Facebookaccount of ons online contactformulier: https://bit.ly/2aSlk6X

Met vriendelijke groet,
^NT
Webcareteam Arriva

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij treinvertragingen van 30+ minuten heeft u recht op compensatie. Vervoerders zijn verplicht reizigers te informeren over hun rechten.

Bron: Europese passagiersrechten