Mijn Klacht:
In Swalmen is er een station waar alleen een Arriva trein rijdt. Nu snap ik dat dit wellicht daarom niet interessant is maar dit is probleem is er eigenlijk altijd al geweest.
De spoorwegovergang is zo geregeld dat wanneer er een trein aankomt deze dicht gaat. Dat is natuurlijk de bedoeling maar het probleem in Swalmen is dat de spoorwegovergang dicht gaat wanneer de trein dichtbij het perron komt. Dan stopt de trein, stappen er passagier in en uit en dan rijd de trein door. De hele tijd is de spoorwegovergang dicht geweest. Pas wanneer de trein doorrijdt steekt komt die daadwerkelijk langs de spoorwegovergang en als die voorbij is gaat het weer open.
Heel Swalmen inclusief parkeerplekken en fietsenstalling zijn aan de kant waar de spoorwegovergang dichtgaat. Er wordt alleen gebruik gemaakt van spoor 2 in allebei de richtingen. Op spoor 1 rijden er alleen af en toe goederentreinen. Het komt best vaak voor dat de trein een paar minuten eerder is en dan sta je voor de spoorwegovergang te wachten tot de trein je uiteindelijk voorbij rijd.
Dit is uitermate irritant want de vertrektijden zijn daardoor heel inconsistent.
Gewenste Oplossing:
Bijvoorbeeld dat er gebruik wordt gemaakt van Spoor 1 of dat de spoorwegovergang pas dichtgaat wanneer de trein vertrekt.

