Klacht: slechte overstap op intercity + lijn 78, drukte

akempen op 18 april 2017 over Arriva in de categorie Openbaar Vervoer

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 18 april 2017
Reactie van het bedrijf:

Beste akempen, Niet leuk om te lezen dat de nieuwe dienstregeling geen verbetering voor je is. Ik kan me voorstellen dat je hiervan baalt. Wij verzorgen het busvervoer volgens de uitgangspunten van het Limburgnet, zoals dat door de provincie Limburg...

Bedrijf Arriva
Categorie Openbaar Vervoer
Status Opgelost
Datum 18 april 2017

Een reiziger heeft klachten over de slechte overstapmogelijkheden en de langere reistijd sinds Arriva Limburg het openbaar vervoer heeft overgenomen van Veolia. De verbinding van lijn 78 vanuit Helden naar Heerlen is aanzienlijk verslechterd, met lange wachttijden op Roermond station en een omrijroute die de reistijd verlengt. De klacht is inmiddels opgelost.

Mijn Klacht:

Beste medewerker van Arriva,

Sinds dat Arriva Limburg het openbaar vervoer heeft overgenomen van Veolia Limburg kunnen medereizigers en ik niet bepaald positief spreken over het openbaar vervoer.

Mijn dagelijkse reis bestaat vanuit Helden (lijn 78) naar Heerlen en retour, helaas is dit sinds de komst van Arriva bijna niet meer te doen.

Ten eerste de rit richting Roermond station duurt ongeveer een kwartier langer i.v.m. het omrijden via Kessel en Kessel-eik.

Ten tweede is de aansluiting op de intercity richting Heerlen erg slecht en moet ik twee treinen (NS + stoptrein Arriva) pakken om in Heerlen te komen of ongeveer 25 minuten wachten op Roermond station. Op de terugreis sluit lijn 78 ook niet aan op de intercity en sta je 25 minuten te wachten op Roermond station.

Ten derde, dan kun je eindelijk instappen maar moet je geluk hebben om een zitplaats te krijgen, want de hele bus wordt volgepropt met zittende en staande mensen, omdat er bij Veolia twee bussen reden (lijn 77+ 76) rijdt nu alleen nog lijn 78 vanuit Roermond station.

Ten vierde spreek ik nu voor medereizigers dat overstappende passagiers in Kessel bijna elke keer de overstap missen, of de bus is te laat in Kessel door de enorme drukte ofwel lijn 77 geeft geen gehoor aan de oproep en vertrekt en medepassagiers staan 30 minuten te wachten in Kessel.

Ten vijfde moet ik als passagier nog elke dag de chauffeur uitleggen welke route deze moet rijden tijdens een kleine omleiding MET borden, wordt er niet gecommuniceerd binnen jullie organisatie?

Ik ben van mening dat overstappen in Kessel geen meerwaarde heeft, zeker in drukke periodes. Bussen zijn te vol en mensen missen de overstap.

Om het grootste probleem op te lossen zou ik zeggen neem een voorbeeld aan de dienstregeling van Veolia. Meerdere bussen, meer keuze qua reistijden, dus meteen minder drukte, dus kortere routes en minder reistijd, dus geen overstap (missen) en een fijne overstap op de intercity.

Tot slot heeft Arriva hele fijne grote bussen zogenaamde Limburgliners, zet deze dan in op drukkere lijnen, zoals 78 en niet op routes waar 0 tot 10 personen instappen, dit zag ik laatst bij meerdere lijnen van zulke bussen gebeuren.

Door kleine aanpassingen in jullie dienstregeling, betere interne communicatie en iets met deze klacht te doen zou het reizen met Arriva een stuk aangenamer maken!

Alvast bedankt en ik hoor graag wat jullie met deze mededeling gaan doen.

Bij voorbaat mijn dank.

Met vriendelijke groet,
Ashwin Kempen

Gewenste Oplossing:

zie bovenstaand

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Arriva een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Arriva

Heeft op 18 april 2017 om 17:50 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste akempen,

Niet leuk om te lezen dat de nieuwe dienstregeling geen verbetering voor je is. Ik kan me voorstellen dat je hiervan baalt.

Wij verzorgen het busvervoer volgens de uitgangspunten van het Limburgnet, zoals dat door de provincie Limburg is vastgesteld. Helaas kunnen wij niet iedereen altijd tevreden stellen. Wat voor de ??n een verbetering is kan voor de andere juist een verslechtering zijn. Uiteraard zal de dienstregeling ge?valueerd worden, waarbij aanpassingen in de toekomt mogelijk blijven als de veranderende vervoersvraag daartoe aanleiding geeft. Ik heb je klachten daarom doorgestuurd naar onze vervoerdeskundige met het verzoek hier aandacht aan te besteden en te kijken naar inzet van de bussen.

Excuses voor het ongemak die je ervaart door de nieuwe dienstregeling. Mocht er onverhoopt in de toekomst weer eens iets zijn dan adviseer ik je om contact met ons op te nemen via onze Twitterpagina, Facebookaccount of ons online contactformulier: https://bit.ly/2aSlk6X

Met vriendelijke groet,
^LH
Arriva Webcareteam

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij treinvertragingen van 30+ minuten heeft u recht op compensatie. Vervoerders zijn verplicht reizigers te informeren over hun rechten.

Bron: Europese passagiersrechten