Klacht: Slecht bedrijf

Rafke13 op 13 februari 2017 over Arriva in de categorie Openbaar Vervoer

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 13 februari 2017
Reactie van het bedrijf:

Beste Rafke13, Wat jammer om te lezen dat je niet tevreden bent. Dit is natuurlijk niet onze bedoeling. We hebben inderdaad de nodige opstartproblemen gehad, maar hebben nu een gedeelte van de dienstregeling aangepast. Het zou nu beter moeten zijn....

Klanttevredenheid: 6.0/10 ★★★☆☆
Bedrijf Arriva
Categorie Openbaar Vervoer
Status Opgelost
Datum 13 februari 2017

Een reiziger die dagelijks met Arriva naar school reist, ervaart herhaaldelijk hinder door onduidelijke informatie over treinbestemmingen, vertragingen en wisselende vertrekperrons. In de afgelopen drie maanden zijn er meerdere treinuitvallen geweest, en op een bepaalde ochtend vielen alle treinen tegelijk uit. Daarnaast werd er een incident gemeld waarbij de bestuurder vergat te remmen, wat leidde tot extra reistijd.

Mijn Klacht:

Ik reis iedere dag met arriva naar school, en op veel van deze dagen beleef ik hinder op mijn weg naar school. Toen we veolia nog hadden waren er natuurlijk ook problemen, maar dit is te gek voor woorden. Op de treinen staat niet de plek waar de trein naar toegaat, je moet dus maar gokken. Treinen komen vaak te laat. Het vertrekpunt wisselt constant van perron, waardoor je vaak je trein mist omdat op het laatste moment blijkt dat de trein ergens anders vertrekt.
In de afgelopen 3 maanden zijn er meerdere malen treinen uitgevallen, een ochtend hebben ze het zelfs voor elkaar gekregen om al hun treinen tegelijk uit te laten vallen.
Vandaag vergat de bestuurder simpelweg te remmen waardoor ik om moest rijden om thuis te kunnen komen.
Door dit alles zijn ik en mijn vrienden meerdere keren per week vertraagt.
Ik heb niets positiefs te melden over dit bedrijf.

Gewenste Oplossing:

Nooit.

Beoordeling 6/10 star-3 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Arriva in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Arriva een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Arriva

Heeft op 13 februari 2017 om 21:39 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste Rafke13,

Wat jammer om te lezen dat je niet tevreden bent. Dit is natuurlijk niet onze bedoeling. We hebben inderdaad de nodige opstartproblemen gehad, maar hebben nu een gedeelte van de dienstregeling aangepast. Het zou nu beter moeten zijn.

Mocht er onverhoopt in de toekomst weer eens iets zijn dan adviseer ik je om contact met ons op te nemen via onze Twitterpagina, Facebookaccount of ons online contactformulier: https://bit.ly/2aSlk6X.

Met vriendelijke groet,

^YZ
Webcareteam Arriva

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij treinvertragingen van 30+ minuten heeft u recht op compensatie. Vervoerders zijn verplicht reizigers te informeren over hun rechten.

Bron: Europese passagiersrechten