Klacht: Overal en altijd vertraging

sam129382920 op 23 november 2018 over Arriva in de categorie Openbaar Vervoer

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 23 november 2018
Reactie van het bedrijf:

Je geeft aan dat je veel overlast ervaart op de Maaslijn. Je geeft aan dat er veel storingen en veel vertragingen zijn. Onze welgemeende excuses voor het ongemak. De afgelopen weken hebben wij helaas veel storingen op de Maaslijn. Dit...

Bedrijf Arriva
Categorie Openbaar Vervoer
Status Opgelost
Datum 23 november 2018

Een reiziger ervaart herhaaldelijk vertragingen met de treinen van Arriva, waardoor hij regelmatig te laat op school aankomt. Ondanks het eerder vertrekken om een overstap te maken, mist hij vaak zijn trein door de onbetrouwbaarheid van zowel de treinen als de buslijn 370 naar Venlo. Hij vraagt het bedrijf om verbeteringen in de dienstregeling.

Mijn Klacht:

Ik word helemaal gek van jullie, er gewoon al de hele week vertraging met jullie treinen en daardoor ben ik elke dag telaat gekomen, ik was eergister zelfs 1 uur eerder vertrokken om naar school te gaan en ik was nog telaat!! Komt mede door Buslijn 370 richting Venlo die regelmatig telaat komt door de 3 min overstaptijd van die bus naar de trein richting Nijmegen heb je zovaak vertraging en dan ook nog de treinen die gewoon 20 min telaat aankomen en je overstap mist. Doe er wat aan aub! Ik sta nu weer op Venlo station te wachten omdat de bus 5 min telaat was.

Gewenste Oplossing:

Als de trein vertragingen eindelijk eens n keer opgelost worden en de overstaptijd van Buslijn 370 verlengt wordt door de bus eerder te laten vertrekken

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Arriva in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Arriva een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Arriva

Heeft op 23 november 2018 om 11:42 geantwoord

Geboden Oplossing:

Je geeft aan dat je veel overlast ervaart op de Maaslijn. Je geeft aan dat er veel storingen en veel vertragingen zijn. Onze welgemeende excuses voor het ongemak.

De afgelopen weken hebben wij helaas veel storingen op de Maaslijn. Dit komt door verschillende oorzaken. We hebben af en toe last van een defecte trein. Hierdoor loopt het treinverkeer vast, doordat de treinen niet voorbij de defecte trein kunnen.

We hebben vooral last van gladde sporen. Hierdoor moeten wij voorzichtig rijden om te voorkomen dat de wielen slippen. Dit veroorzaakt vertragingen en uitval van treinen.

Daarnaast is er sinds vorige week ook een terugkerende storing aan het spoor waardoor we vaak last hebben van een wisselstoring, waardoor treinen niet verder kunnen.

De Maaslijn is normaal al een drukke treinlijn. Door de verstoringen kunnen treinen niet op de juiste tijd op de juiste plek komen. Hierdoor zijn de treinen te kort en vaak vol.

Samen met ProRail zijn we hard aan het werk om de storingen te verhelpen aan het spoor.

Met vriendelijke groet,
^Wouter
Medewerker Klantenservice Arriva

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij treinvertragingen van 30+ minuten heeft u recht op compensatie. Vervoerders zijn verplicht reizigers te informeren over hun rechten.

Bron: Europese passagiersrechten