Klacht: Nog 20 meter,gezien deur dicht doen en vertrekken

Kikker05 op 30 augustus 2017 over Arriva in de categorie Openbaar Vervoer

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 30 augustus 2017
Reactie van het bedrijf:

Beste Kikker05, Uit jouw reactie begrijp ik dat je de bus weg gereden is terwijl jij nog onderweg was naar de halte. Ik heb de gegevens van de bus erbij gepakt, de bus is met 1 minuut vertraging vertrokken bij...

Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Arriva
Categorie Openbaar Vervoer
Status Opgelost
Datum 30 augustus 2017

Een reiziger van Arriva ervaart een ongepaste situatie met een buschauffeuse van lijn 401, die wegreed terwijl de reiziger nog 20 meter moest afleggen om in te stappen. Ondanks dat de deur openstond en de chauffeurs de reiziger zag aankomen, besloot zij door te rijden. De reiziger waardeert doorgaans de goede houding van Arriva-chauffeurs, maar is teleurgesteld over deze ervaring.

Mijn Klacht:

De bus(lijn 401 van 8:15 uur)stond te wachten op transferium/busstation Sleeuwijk richting Breda.
Kwam hard aanlopen moest nog 20 meter/deur bus open. Chauffeuse had mij gezien en rijdt weg richting mij(men moet daar een bocht maken): en had toen zo’n 30 meter gereden, stak mij hand op. Bus rijdt iets van mij af en door dacht nog dat zij bij de volgende businham zou stoppen. (er zijn daar allemaal busplaatsen en het was vrij stil. Rijdt gewoon door. Kijk nog naar mij als ze richting de rijksweg rijdt. Dus ze wist wat ze deed .Als ze 10 seconde gewacht had ik meegekund. De deur stond open toen ik kwam aanrennen. En ze had nog kunnen stoppen. Ik vind dit ongepast en zie juist over het algemeen een heel goede houding bij chauffeurs van Arriva
U hoeft nog geeneens het tweede gedeelte te behandelen om op basis van het eerste gedeelte te concluderen dat dit ongepast is

Gewenste Oplossing:

excuses van de chauffuese(per mail is oké)

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Arriva een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Arriva

Heeft op 30 augustus 2017 om 15:57 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste Kikker05,

Uit jouw reactie begrijp ik dat je de bus weg gereden is terwijl jij nog onderweg was naar de halte.
Ik heb de gegevens van de bus erbij gepakt, de bus is met 1 minuut vertraging vertrokken bij de halte. De chauffeur had dus al een minuut langer gewacht.

Als het tijd is om te vertrekken dan dient de bus ook te vertrekken. Er zullen chauffeurs zijn die uit coulance nog langer zouden wachten maar dit is geen verplichting.

De chauffeur heeft hierin dan ook niet verkeerd gedaan.

Ons advies is om in ieder geval 5 minuten van tevoren aanwezig te zijn bij de halte om dergelijke situaties te voorkomen.

Met vriendelijke groet,

^SH
Webcareteam Arriva

Kikker05

Heeft op 31 augustus 2017 om 19:51 geantwoord

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

de deur stond nog open en het had 10 seconde geduurd(lees de klacht nog eens),
dit kan echt niet

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij treinvertragingen van 30+ minuten heeft u recht op compensatie. Vervoerders zijn verplicht reizigers te informeren over hun rechten.

Bron: Europese passagiersrechten