Klacht: Busvervoer Den Oever naar Leeuwarden

Diannemaat op 23 september 2018 over Arriva in de categorie Openbaar Vervoer

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 23 september 2018
Reactie van het bedrijf:

Beste Diannemaat, Niet leuk dat de bus te vol zit op zondag tussen 19 en 21 uur. Begrijpelijk dat je baalt. Je melding heb ik intern doorgegeven zodat er naar de planning van de in te zetten bussen gekeken kan...

Bedrijf Arriva
Categorie Openbaar Vervoer
Status Opgelost
Datum 23 september 2018

Er is een probleem met het busvervoer van Den Oever naar Leeuwarden, vooral tussen 19.00 en 21.00 uur, waar studenten regelmatig lange wachttijden ervaren door een tekort aan bussen. De klager vraagt om een verbetering van de dienstregeling, zodat er tijdens deze drukke uren twee bussen per uur kunnen rijden om de capaciteit te verhogen. Deze klacht is inmiddels opgelost.

Mijn Klacht:

Elke week is het tussen 19.00 en 21.00 ontzettend druk in den oever met mensen (en dan voornamelijk studenten) die met de bus van Den Oever naar Leeuwarden gaan. Elke week is weer het zelfde gezeik dat er niet genoeg bussen rijden om iedereen te vervoeren en wij dus elke week minstens een uur staan te wachten omdat er niet genoeg bussen rijden. Zorg gewoon dat er tussen 19.00 en 21.00 2 bussen rijden per uur zodat iedereen mee kan en je niet elke keer staat te wachten!!!

Gewenste Oplossing:

Als er tussen 19.00 en 21.00 met 2 bussen per uur wordt gereden zodat wij niet elke week weer minstens een uur in de kou staan te wachten met zo ongeveer 40 man!!!!

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Arriva in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Arriva een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Arriva

Heeft op 23 september 2018 om 22:09 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste Diannemaat,

Niet leuk dat de bus te vol zit op zondag tussen 19 en 21 uur. Begrijpelijk dat je baalt.

Je melding heb ik intern doorgegeven zodat er naar de planning van de in te zetten bussen gekeken kan worden. Hopelijk ervaar je snel verbetering.

Mocht je nu of in de toekomst nog vragen hebben over deze melding of een ander voorval, dan adviseer ik je om contact met ons op te nemen via onze Twitterpagina onder @Arriva_NL of via onze Facebookaccount Arriva Nederland.

Met vriendelijke groet,
Lina
Arriva Klantenservice Medewerker

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij treinvertragingen van 30+ minuten heeft u recht op compensatie. Vervoerders zijn verplicht reizigers te informeren over hun rechten.

Bron: Europese passagiersrechten