Klacht: Bus altijd te laat

Deeeems op 11 januari 2017 over Arriva in de categorie Openbaar Vervoer

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 11 januari 2017
Reactie van het bedrijf:

Goedemorgen, Jammer om te lezen dat het nog niet goed gaat met deze lijn. Omdat je aangeeft dat de geplande rijtijd eigenlijk te krap is, stuur ik je signaal intern door naar onze vervoerskundige zodat dit meegaat in de evaluatie...

Bedrijf Arriva
Categorie Openbaar Vervoer
Status Opgelost
Datum 11 januari 2017

Een reiziger heeft herhaaldelijk problemen ervaren met buslijn 1 van Herten naar station Roermond, die sinds de nieuwe dienstregeling van Arriva in Limburg vaak te laat arriveert. Dit heeft geleid tot gemiste treinen en te late aankomsten op school. De reiziger wijst erop dat de beschikbare tijd van 8 minuten om de afstand te overbruggen onhaalbaar is.

Mijn Klacht:

Sinds de nieuwe dienstregeling en het intreden van arriva in limburg is de bus die ik moet hebben (lijn 1 van Herten naar station Roermond) wel 2 keer op tijd gekomen. Alle andere dagen was deze te laat, waardoor ik mijn trein herhaaldelijk mis. Dit betekent dan helaas ook dat ik te laat op school kom. Daarbij heeft de bus slechts 8 minuten de tijd om van de halte op de ambachtsingel in Roermond naar station Roermond te komen. Voor degene die dit te lezen krijgt: dit is onmogelijk haalbaar!

Gewenste Oplossing:

Het zou heel fijn zijn als de bussen eens op tijd zouden kunnen komen en dat het tijdsschema ook werd aangepast, want 8 minuten is niet haalbaar.

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Arriva in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Arriva een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Arriva

Heeft op 11 januari 2017 om 11:44 geantwoord

Geboden Oplossing:

Goedemorgen,

Jammer om te lezen dat het nog niet goed gaat met deze lijn. Omdat je aangeeft dat de geplande rijtijd eigenlijk te krap is, stuur ik je signaal intern door naar onze vervoerskundige zodat dit meegaat in de evaluatie van de dienstregeling.

Hartelijk dank voor je feedback in ieder geval!

Mocht er onverhoopt in de toekomst weer eens iets zijn dan adviseer ik je om contact met ons op te nemen via onze Twitterpagina, Facebookaccount of ons online contactformulier: https://bit.ly/2aSlk6X

Met vriendelijke groet,
^DK
Webcareteam Arriva

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij treinvertragingen van 30+ minuten heeft u recht op compensatie. Vervoerders zijn verplicht reizigers te informeren over hun rechten.

Bron: Europese passagiersrechten