Klacht: Zo genaamd niet kunne. Maken

Rg23011974 op 22 juni 2022 over ANWB in de categorie Pechhulpdiensten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf ANWB
Categorie Pechhulpdiensten
Status Open
Datum 22 juni 2022

Een klant heeft een klacht ingediend over de ANWB, omdat een monteur niet in staat zou zijn geweest om een brandstoflekkage aan zijn bus te repareren. De klant voegt toe dat hij zelf de lekkage binnen tien minuten heeft verholpen en is ontevreden over het feit dat hij nu 50 euro moet betalen voor de pechhulp, ondanks dat hij de service al meerdere keren dit jaar heeft gebruikt.

Mijn Klacht:

Nou gisterenmiddag anwb bij mij bus geweest lekkage brandstof hij kijkt hij zegt kan ik niet maken dat vond ik als bel ze zeggen heel snel we slepen hem af ik heb gezegt nee dan rij ik naar huis kijk ik zelf nou ik heb hem voor de deur gezet ben 10 min bezig ge weest en slang er af nieuwe wisten halen en hij was gemaakt dus kan niet was er niet maar het ergste is ik heb anwb nu 4 keer gebruikt dit jaar dus ik moet nu 50€ betalen terecht normaal als
Je paar gebruikt hebt maar van gisteren ben ik het er niet mee eens dat ik 50€ moet betalen want hij had hem namelijk kunne. Maken. Onderweg ik ben op de rit naar huis al heel me brand stof verloren want ik ben er mee naar huis gereden omdat ik wist is niet zoveel werk dus dat kosten me ook bijna 75€ aan branfmdstof omdat me slang gaatjes in zat dus brandstof bleef er uit lopen onder het rijden dus ben hier niet mee eens met die 50€ dus hoor het graag van jullie

Gewenste Oplossing:

Dat ik de 50€ niet hoef te betalen

Beoordeling 1/10 star-1 (10)
Alle klachten die gemeld zijn door Rg23011974
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM