Klacht: Volkomen urenlang in de steek gelaten door fout bij telefoniste vin Holland

Ben de Graaf Bierbrauwer op 12 oktober 2021 over ANWB in de categorie Pechhulpdiensten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 3.0/10 ★★☆☆☆
Bedrijf ANWB
Categorie Pechhulpdiensten
Status Open
Datum 12 oktober 2021

Een klant van de ANWB heeft een klacht ingediend over de pechhulpdienst na een incident waarbij hij per ongeluk benzine in plaats van diesel had getankt. Na het bellen van de ANWB om hulp, moest hij uren wachten zonder dat er actie werd ondernomen, omdat de ANWB de Oostenrijkse zusterorganisatie niet had geïnformeerd. Uiteindelijk arriveerde er een te kleine pechhulpwagen, maar de chauffeur zorgde ervoor dat er alsnog een geschikte wagen kwam, nadat er al vijf uur verstreken was sinds de eerste melding.

Mijn Klacht:

Door een stommiteit van mijzelf (super getankt i.p.v. diesel) kwam ik afgelopen donderdag stil te staan bij een tankstation langs de snelweg van Innsbruck naar Bregenz. Om ongeveer twee uur de ANWB gebeld. Wachten, er gebeurde niets. Vele malen de ANWB en de Oostenrijkse zusterorganisatie gebeld. Uiteindelijk om half zes bleek dat de ANWB de zusterorganisatie de opdracht had moeten geven om ons af te slepen. Dat was niet gebeurd. Uitgebreid hadden we de gegevens van de camper doorgegeven Ook die gegevens had de ANWB niet doorgegeven.Er kwam een veel te kleine pechhulpwagen om ons af te slepen. Uiteindelijk heeft de chauffeur daarvan ervoor gezorgd dat er een geschikte afsleepwagen kwam. Het was inmiddels al vijf uur na de melding. De pechhulp bracht ons naar een garage om de pech te verhelpen. Omdat die al urenlang gesloten was, moesten wij wachten tot er hulp kon worden geboden. Die hulp kostte ons dubbel zoveel geld (nachttarief) als wanneer de ANWB direct goed had gereageerd, dan had de pechhulp direct overdag kunnen plaatsvinden. Een ongelooflijkslechte beurt van de ANWB

Gewenste Oplossing:

Een tegemoetkoming in de extra kosten die we hebben moeten maken.

Beoordeling 3/10 star-2 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over ANWB

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over ANWB nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Ben de Graaf Bierbrauwer
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM