Klacht: HULP NODIG!!!!

nienke.m op 16 februari 2019 over Action in de categorie Huishoudelijke winkels

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Action
Status Open
Datum 16 februari 2019

Een klant vraagt hulp van Action omdat haar 22-jarige zoon verliefd is op een medewerkster van de winkel. Ze beschrijft de vrouw en vraagt of het mogelijk is om contact met haar te leggen, zodat ze iets voor haar zoon kan regelen, aangezien hij zelf niet durft te praten met haar.

Mijn Klacht:

ik heb jullie hulp nodig action!
mijn zoon van 22 is verliefd op een dame die bij de action werkt. ze is kort, kort bruin haar altijd in een staartje, beetje bollig, ze heeft een bruine huidskleur en ze heeft een rond hoofd. waarom ik deze bericht stuur is omdat mijn zoon haar zelf niet durft aan te spreken. en telkens als we naar de action gaan zie ik hem glanzen als hij haar ziet. mijn vraag is of ik met haar in contact kan komen zo dat ik iets kan regelen voor mijn zoon. want ik kan niet voor me zoon tegen haar praten dat wilt hij niet. telkens als ik alleen naar de action ga zie ik haar niet!
GR Nienke

PS action Koppelstokstraat in den haag

Gewenste Oplossing:

als ik met haar in contact kom!!
PS ik heb ook een bon van haar als jullie die nodig hebben

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Action

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Action nog niet in behandeling is genomen.

Bericht van Action

7 jaren geleden - Geachte heer, mevrouw, Hartelijk dank voor uw bericht. Uw klacht zal via deze website niet in behandeling genomen worden. Wij verzoeken u hierbij het bericht rechtstreeks naar Action te sturen. Voor de mogelijkheden om in contact te komen met ons, verwijzen wij u graag naar onze website met de contactgegevens: www.action.com. Met vriendelijke groet, Team Webcare Action

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM