Klacht: Ophalen en brenegen blinden en slechtzienden van en naar de perrons.

[email protected] op 10 oktober 2014 over NS in de categorie Openbaar Vervoer

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 1 december 2014
Reactie van het bedrijf:

Op http://www.ns.nl/over-ns/campagnes/dossier-ov-chip/niet-met-de-trein-toch-door-het-station.html#passagerecht-voor-niet-treinreizigers is meer te vinden over het gebruik van de poortjes bij het begeleiden van personen van en naar het perron. Antwoord naar de klant.

Bedrijf NS
Categorie Openbaar Vervoer
Status Opgelost
Datum 10 oktober 2014

Een bestuurslid van de Oogvereniging Noordwest ervaart problemen bij het ophalen van blinden en slechtzienden van en naar de perrons, omdat hij geen OV-kaart bezit en niet kan besluiten om hen te helpen. Bij het station Beverwijk stuitte hij op gesloten poortjes, wat de situatie bemoeilijkt. Hij vraagt zich ook af hoe buitenlandse gasten met een visuele beperking zich kunnen oriënteren bij een station.

Mijn Klacht:

Doordat ik niet in het bezit ben van een ov kaart en deze ook niet wens te kopen loop ik wel tegen het vervelende probleem aan dat ik, als bestuurslid van de Oogvereniging Noordwest, niet spontaan kan besluiten om blinden en slechtzienden van en naar de perrons te brengen. Dit is mij gisteren overkomen bij het station Beverwijk alwaar ik tegen allemaal gesloten poortjes aanliep. Ook haal ik met regelmaat buitenlandse gasten met een visuele beperking op en vraag mij af hoe zij weten wat de voor- of achterkant van een station is als ik ze vertel waar zij mij moeten zoeken.

Gewenste Oplossing:

Indien er een poortje open blijft, waardoor de perrons vrij toegankelijk blijven om hulpbehoevende personen op te halen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door NS in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat NS een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

NS

Heeft op 01 december 2014 om 13:39 geantwoord

Geboden Oplossing:

Op http://www.ns.nl/over-ns/campagnes/dossier-ov-chip/niet-met-de-trein-toch-door-het-station.html#passagerecht-voor-niet-treinreizigers
is meer te vinden over het gebruik van de poortjes bij het begeleiden van personen van en naar het perron.
Antwoord naar de klant.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij treinvertragingen van 30+ minuten heeft u recht op compensatie. Vervoerders zijn verplicht reizigers te informeren over hun rechten.

Bron: Europese passagiersrechten