Klacht: slechter internet sinds we zit to zijn

milene55 op 01 augustus 2015 over Ziggo in de categorie Alles-in-1

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 3.0/10 ★★☆☆☆
Bedrijf Ziggo
Categorie Alles-in-1
Status Open
Datum 1 augustus 2015

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Altijd upc gehad maar sinds we ziggo zijn hebben we continue problemen met het internet. Dit valt met regelmaat weg en dan hebben we geen Wi-Fi verbinding. Dat is voor mijn dochter boven op haar ja met een probleem als ze met de studie bezig is en internet verbinding wegvalt. Blijkbaar zijn we niet de enigste hier in Barendrecht en in het rijtje waar we wonen want al meerdere horen klagen over het zelfde. Wat inhoud dat we allemaal denken om over te stappen naar andere provider. Of onze router is gewoon te oud en is het opgelost als er nieuwe kom van jullie.

Gewenste Oplossing:

Ik en te vrede als ik geen probleem met mijn Internet heb en gewoon in het hele huis en tuin kan internetten wat nu niet kan zeker in de tuin niet. Dit kon bij UPC wel.

Beoordeling 3/10 star-2 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Ziggo

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Ziggo nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij telecomproblemen kunt u terecht bij de Geschillencommissie Telecommunicatie. Providers moeten storingen binnen een redelijke termijn verhelpen en zijn verplicht een kosteloze klachtenprocedure te bieden.

Bron: Geschillencommissie Telecommunicatie