Klacht: Wachten op nieuwe decoder

Natasja Manders op 13 april 2015 over Ziggo in de categorie Alles-in-1

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Ziggo
Categorie Alles-in-1
Status Open
Datum 13 april 2015

Er is een probleem met de televisieontvangst bij Ziggo, waarbij bijna alle zenders in de avonduren slecht tot niet te volgen zijn. Ondanks het vervangen van kabels is er geen verbetering opgetreden en is er een nieuwe decoder beloofd, die pas over drie weken beschikbaar zal zijn. Hierdoor kunnen de klanten momenteel in de avonduren niet televisie kijken.

Mijn Klacht:

In de avonduren zijn bijna alle zenders slecht tot zeer slecht en dus niet te volgen, blokken en stilstaand beeld. plus 1 zender sbs9 nog steeds niet beschikbaar. Nieuwe kabels heeft geen verbeterd resultaat opgeleverd en nu is ons een nieuwe decoder belooft. Alleen dat gaat drie weken duren. 1 week is al voorbij.
Wij kunnen dus in de avonduren geen tv kijken.

Gewenste Oplossing:

Als de decoder vandaag opgestuurd wordt en morgen in huis is.
Mocht het echt zolang duren als nu gezegd is of langer dan mogen jullie van mij de rekening 1 maand niet innen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Ziggo

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Ziggo nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij telecomproblemen kunt u terecht bij de Geschillencommissie Telecommunicatie. Providers moeten storingen binnen een redelijke termijn verhelpen en zijn verplicht een kosteloze klachtenprocedure te bieden.

Bron: Geschillencommissie Telecommunicatie