Klacht: vodafone winkel goes

rianneivens op 28 juli 2012 over Vodafone in de categorie Mobiele Telefonie

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 30 augustus 2012
Reactie van het bedrijf:

Klant bedankt voor haar feedback. Klant doorgegeven dat gegevens altijd verloren gaan bij een software-update. Klant geadviseerd om in de toekomst een back-up te maken van de gegevens.

Bedrijf Vodafone
Categorie Mobiele Telefonie
Status Opgelost
Datum 28 juli 2012

Een klant heeft zijn telefoon opgehaald bij de Vodafone-winkel in Goes na een schermreparatie, waarbij ook een software-update is uitgevoerd zonder voorafgaande melding. Hierdoor zijn belangrijke berichten en foto's verloren gegaan, en ondanks contact met de klantenservice is er geen oplossing geboden. De klant heeft 45 euro eigen risico betaald, maar mist nu zijn gegevens.

Mijn Klacht:

Vanmiddag heb ik mijn telefoon na reparatie van het beeldscherm opgehaald bij vodafone winkel Goes.Zij gaven aan dat er ook een software update is gedaan.Dit had ik niet gevraagd en is ook van te voren niet meegedeeld met als gevolg dat ik mijn berichten en foto´s kwijt ben. Een aantal van deze berichten waren om persoonlijke redenen erg dierbaar. Na bellen met de klantenservice (overgens vriendelijk maar geen oplossing) blijkt dat deze gegevens niet terug te halen zijn. Ik heb 45 euro eigen risico moeten betalen ondanks mijn verzekering en heb nu wel een hele display maar als mn gegevens zijn kwijt.

Gewenste Oplossing:

mn gegevens terug!

verder lijkt me van te voren er op attenderen dat er een software update kan plaatsvinden en de gevolgen hiervan ook erg gewenst.

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Vodafone in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Vodafone een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Bericht van Vodafone

13 jaren geleden - Beste rianneivens, Bedankt voor je feedback. Ik vind het erg vervelend voor je dat je je gegevens kwijt bent. Helaas gaan gegevens altijd verloren bij een software update. Ik adviseer je om in de toekomst een back-up te maken van je gegevens. Met vriendelijke groet, Judith Vodafone, medewerker klachtafhandeling

Vodafone

Heeft op 30 augustus 2012 om 10:06 geantwoord

Geboden Oplossing:

Klant bedankt voor haar feedback. Klant doorgegeven dat gegevens altijd verloren gaan bij een software-update. Klant geadviseerd om in de toekomst een back-up te maken van de gegevens.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij telecomproblemen kunt u terecht bij de Geschillencommissie Telecommunicatie. Providers moeten storingen binnen een redelijke termijn verhelpen en zijn verplicht een kosteloze klachtenprocedure te bieden.

Bron: Geschillencommissie Telecommunicatie