Klacht: Torenhoge telefoonrekening

mousie op 02 december 2012 over Vodafone in de categorie Mobiele Telefonie

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 4 september 2013
Bedrijf Vodafone
Categorie Mobiele Telefonie
Status Opgelost
Datum 2 december 2012

Een klant heeft vragen over de hoge telefoonrekeningen van zijn zoon, die een abonnement heeft met 500 MB internet. Ondanks dat hij voornamelijk wifi gebruikt op school en thuis, ontvangt hij toch torenhoge rekeningen, zelfs op momenten dat hij zijn telefoon niet gebruikt. De klant zoekt naar een verklaring voor deze onverwachte kosten.

Mijn Klacht:

Ik heb een vraag over de laatste 2 telefoonrekeningen van mijn zoon. Hij heeft een abo met 500 MB internet, dit moet toereikend zijn dachten we. Hij gebruikt veel internet, maar in 90% van de gevallen gebruikt hij wifi. Dit is het geval op school en thuis. Toch krijgt hij enorme rekeningen en staat er datverbruik op de rekening op momenten dat hij in bed ligt. De telefoon neemt hij nooit mee naar boven, die ligt beneden aan de lader. Ik wil graag weten hoe hij aan deze enorme rekeningen komt!!!

Gewenste Oplossing:

Een tegemoetkoming in de enorme kosten voor het dataverkeer!

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Vodafone in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Vodafone een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij telecomproblemen kunt u terecht bij de Geschillencommissie Telecommunicatie. Providers moeten storingen binnen een redelijke termijn verhelpen en zijn verplicht een kosteloze klachtenprocedure te bieden.

Bron: Geschillencommissie Telecommunicatie