Klacht: Onterecht data verbruik

geert1990 op 21 maart 2012 over Vodafone in de categorie Mobiele Telefonie

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 29 mei 2012
Reactie van het bedrijf:

Vodafone is de klant uit coulance tegemoet gekomen door een deel van de kosten te vergoeden.

Bedrijf Vodafone
Categorie Mobiele Telefonie
Status Opgelost
Datum 21 maart 2012

Een klant van Vodafone heeft onterecht kosten voor dataverbruik buiten zijn bundel ontvangen, met een bedrag van €11,66 in februari en oplopend tot €148,45 in maart 2012. Ondanks contact met de klantenservice, die de klant als een massaal gebruiker bestempelt, wordt er geen medewerking verleend om de situatie op te lossen. De klant stelt dat de gemaakte kosten buiten zijn bewustzijn zijn ontstaan en dat zijn dataverbruik normaal is.

Mijn Klacht:

Geachte meneer/mevrouw,

Op mijn factuur van februari 2012 is ten onrechte €11,66 (excl. btw) afgeschreven aan data verbruik buiten mijn bundel.
Tot mijn grote schrik is dit ‘dataverbruik buiten mijn bundel’ in de maand Maart 2012 al opgelopen tot € 148,45 (excl. btw).
Reeds telefonisch contact opgenomen met de klantenservice maar die vergelijken/benoemen mij met/tot een massaal gebruiker van mobiel internet en weigeren bot enige medewerking.
De gemaakte kosten zijn buiten het bewustzijn gemaakt en aan de hand van dataverbruik uit het verleden is af te leiden dat ik een normaal gebruiker ben van mobiel internet.

Gewenste Oplossing:

Creditering van de tot nu toe gemaakte kosten buiten mijn bundel van € 160,11 (excl. btw).

Bericht van Robin van Klacht.nl

14 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Vodafone in behandeling genomen

Bericht van Vodafone

13 jaren geleden - Beste ghogenesch. Ik heb je een e-mail gestuurd. Met vriendelijke groet. Dave 24/7 Web care

Reactie van de melder van de klacht

13 jaren geleden - Beste Dave, Mijn telefoonnummer is 06-52078624. Groet, Geert Hogen Esch

Bericht van Vodafone

13 jaren geleden - Beste Geert, Ik heb je net een mail gestuurd met meer informatie. Mocht je nog vragen hebben dan hoor ik dat graag van je. Met vriendelijke groet, Linda Vodafone 24/7 Web crew

Reactie van de melder van de klacht

13 jaren geleden - Geachte heer/mevrouw, Hartelijk dank voor uw snelle reactie. Ik begrijp hieruit dat u mij tegemoet wilt komen met een compensatie van de helft van het factuurbedrag. Echter is dit geen compensatie van het hele factuurbedrag en ben ik hierdoor nog steeds benadeeld. Aangezien de informatie, die op de factuur te zien is, niet voldoende is om de hoge kosten te verklaren zou ik graag van u een specificering willen ontvangen van het genoemde dataverbruik waartoe jullie wettelijk verplicht zijn. Op de factuur is te zien dat er een terugkerend verbruik van mobiel internet plaatsvond, met dezelfde tijdsinterval en bestandgrootte op verschillende data. Ook is aan de hand van de factuur te zien dat er een duidelijk verschil zit tussen het bekend verbruik van mobiel internet (met wisselende bestandgroottes en tijden) en het onbekende verbruik van mobiel internet (welke steeds met dezelfde frequentie en grootte gemaakt werden). Aan de hand van mijn mobiel internet verleden is dit laatste verbruik onaannemelijk, omdat ik altijd normaal gebruik heb gemaakt van het verbruik van dataverkeer. Daarnaast is er in het verleden geen sprake geweest van overschrijding van de 1GB grens en moet hier wel sprake zijn van een fout. Uit het bovenstaande kan worden opgemaakt dat ik altijd normaal gebruik heb gemaakt van data en het opmerkelijk hoge bedrag ad. 171.42 euro, wat mij nu in rekening wordt gebracht, mij niet kan worden toegerekend. Ik verwacht daarom dat het gehele bedrag ad. 171.42 euro niet in rekening wordt gebracht. Indien u dit betwist zie ik graag een specificatie van het opmerkelijk dataverbruik tegemoet. Aangezien mijn betaling met beperkte tijd is opgeschort verwacht ik zo spoedig mogelijk een antwoord van u. Met vriendelijke groet, Geert Hogen Esch

Reactie van de melder van de klacht

13 jaren geleden - Beste meneer/mevrouw, Oke, ik ga akkoord met de tegemoetkoming van €85,- inclusief btw. Hoe zal dit worden gedaan? Inmiddels is de rekening namelijk betaald. Groeten, Geert Hogen Esch

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Vodafone een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Vodafone

Heeft op 29 mei 2012 om 15:31 geantwoord

Geboden Oplossing:

Vodafone is de klant uit coulance tegemoet gekomen door een deel van de kosten te vergoeden.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij telecomproblemen kunt u terecht bij de Geschillencommissie Telecommunicatie. Providers moeten storingen binnen een redelijke termijn verhelpen en zijn verplicht een kosteloze klachtenprocedure te bieden.

Bron: Geschillencommissie Telecommunicatie