Klacht: Onbekende personen aan de lijn, ook als men mij beld.

Japier op 18 april 2012 over Vodafone in de categorie Mobiele Telefonie

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 22 mei 2012
Reactie van het bedrijf:

Vodafone heeft de klant per e-mail op de hoogte gesteld.

Bedrijf Vodafone
Categorie Mobiele Telefonie
Status Opgelost
Datum 18 april 2012

Een klant van Vodafone ervaart problemen met zijn mobiele nummer, waarbij onbekende personen hem bellen en mensen die zijn nummer correct kiezen soms een ander persoon aan de lijn krijgen. Dit leidt tot verstoringen in zijn bedrijfscommunicatie en mogelijke schade. De klant overweegt om over te stappen naar een andere aanbieder.

Mijn Klacht:

Sinds 10.00 uur vanochtend (16-04-2012) word ik gebeld door personen/bedrijven welke een ander nummer hebben gekozen.
Mensen welke wél mijn nummer hebben gekozen krijgen in sommige gevallen geen contact met mij of zij krijgen een ander persoon aan de lijn.
Wij gebruiken ons mobiele vodaphone nummer als bedrijfstelefoon zodat e.e.a. extra vervelend is.
Het is zeker dat wij ook nu schade hebben geleden maar niet is te zeggen hoeveel.
Binnenkort maar eens overstappen op een andere aanbieder.

Gewenste Oplossing:

Goed/juist bereik.

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Vodafone in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Vodafone een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Vodafone

Heeft op 22 mei 2012 om 11:10 geantwoord

Geboden Oplossing:

Vodafone heeft de klant per e-mail op de hoogte gesteld.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij telecomproblemen kunt u terecht bij de Geschillencommissie Telecommunicatie. Providers moeten storingen binnen een redelijke termijn verhelpen en zijn verplicht een kosteloze klachtenprocedure te bieden.

Bron: Geschillencommissie Telecommunicatie